ЗМІ: НАТО обговорює закриття неба Західної України

ЗМІ: НАТО обговорює закриття неба Західної України

Фото: Getty Images У країн НАТО багато комплексів Patriot

Ініціатором “розширеної ППО” виступає Польща, але остаточного рішення поки що немає, стверджують джерела.

Деякі країни НАТО готові розширити підтримку України і діяти безпосередньо на її території України у сфері навчань та постачання озброєнь. Також у НАТО обговорюють закриття неба над західною частиною України, повідомило німецьке видання Bild з посиланням на власні джерела у понеділок, 27 травня.

Стверджується, що за розширення допомоги виступають Естонія, Велика Британія, Польща, Канада, Литва, Франція. Проти – США і Німеччина. При цьому остаточних рішень поки немає, але йдуть переговори відразу про кілька сфер.

Так, обговорюється навчання солдатів ЗСУ інструкторами НАТО на території України.

“Думки про те, чи варто сотням тисяч українців літати Європою заради навчання чи краще послати кілька інструкторів до Західної України, не слід скидати з рахунків. Розумніше та економічніше відправляти інструкторів в Україну”, – сказав у коментарі для Bild екс-глава оперативного штабу Міноборони ФРН Ніко Ланґе.

За даними видання, низка країн НАТО, у тому числі Велика Британія, Канада та Естонія, готова в майбутньому доставляти зброю та боєприпаси не лише до кордонів України, а й далі до лінії фронту.

Нині у кількох західних країнах розробляється концепція “передової логістики””, – йдеться у публікації.

Також обговорюється захист повітряного простору Західної України зенітними комплексами НАТО.

“Ініціатором “розширеної ППО” виступає Польща, але остаточного рішення поки що немає”, – пише видання.

Нагадаэмо, у Німеччині розділилися думки про “захист частини неба” України країнами НАТО. Зокрема, у Бундестазі лунають висловлювання про слушність такої пропозиції.

У ЗСУ назвали користь від закриття Польщею частини українського неба

Джерело