ЗМІ: Ізраїль адаптує операцію в Рафаху під вимоги США

ЗМІ: Ізраїль адаптує операцію в Рафаху під вимоги США

Фото: Getty Images Ситуація в Рафаху кардинально змінилася за останні кілька тижнів, з огляду на масову евакуацію палестинців, зазначають у Вашингтоні

The Times of Israel зазначає з посиланням на американського високопосадовця, що Єрусалим згоден переглянути свої наміри.

Ізраїль переглянув свої плани військового наступу на Рафах, щоб вони відповідали вимогам і побажанням США. Про це в середу, 22 травня, повідомляє The Times of Israel з посиланням на коментар високопосадовця Білого дому.

Чиновник заявив, що Єрусалим тепер “перебуває на правильному шляху”.

“Справедливо буде сказати, що ізраїльтяни оновили свої плани. Вони врахували багато з тих занепокоєнь, які ми висловлювали”, – запевнив він.

Посадовець зазначив, що ситуація в Рафаху кардинально змінилася за останні кілька тижнів, з огляду на масову евакуацію палестинців.

ЗМІ нагадало, що США кілька місяців поспіль виступають проти масштабної військової операції ЦАГАЛ в Рафаху, попереджаючи, що не існує жодного способу провести її так, щоб урятувати майже 1,5 млн палестинських біженців, що знайшли прихисток у місті.

Ізраїль протягом останніх тижнів почав видавати накази про евакуацію значної частини найпівденнішого міста Сектора Газа, що змусило майже дві третини населення тікати до гуманітарних зон на півдні та заході.

США все ще стурбовані тим, що Ізраїль не має гуманітарних систем, здатних подбати про таку кількість людей, які знайшли притулок у зрівняних із землею бомбардуванням районах, на відміну від дещо більш інфраструктурно розвиненого Рафаха.

Нагадаємо, президент США Джо Байден заявив, що в разі повномасштабного наступу ЦАГАЛ на місто Рафах на півдні сектора Гази, США не постачатимуть ізраїльтянам зброю, яку можна використати в такій операції.

Ізраїль готовий воювати без зброї США – Нетаньягу

Джерело