ЗМІ дізналися, як Росія фінансує пропаганду в ЄС

ЗМІ дізналися, як Росія фінансує пропаганду в ЄС

Фото: Getty Images Росія фінансує пропаганду у Європі через Правфонд

Російський Правфонд витратив мільйони євро на фінансування пропагандистських і правових кампаній у Європі.

Для розповсюдження російської пропаганди Кремль використовує державний фонд правового захисту Правфонд, який діє в 48 країнах Європи та світу. Про це повідомляє The Guardian із посиланням на джерела в європейській розвідці.
  Зазначається, що фонд фінансує пропагандистські сайти, орієнтовані на європейців. Зокрема відомо, що організація витратила мільйони євро на фінансування пропагандистських і правових кампаній.

Крім того, місцеві партнери Правфонду отримали мільйонні державні субсидії від декількох європейських країн, де фонд має місцеві відділення.   Британські журналісти дізналися, що фонд допомагав оплачувати юридичний захист засудженого торговця зброєю Віктора Бута і пов’язаного з ФСБ кілера Вадима Соколова (Красікова), який у 2019 році вбив у Берліні чеченського командира. Правфонд також найняв низку колишніх офіцерів розвідки як керівників своїх операцій у європейських країнах.   Понад 40 документів Правфонду свідчать про те, що серед керівництва організації є кілька колишніх агентів розвідки.

У звіті про національну безпеку за 2020 рік служби безпеки Естонії назвали Правфонд “псевдоправовою системою захисту”, яка “насправді є фондом операцій впливу”, і заявили, що ФСБ використовує групи для вербування колабораціоністів за кордоном.   Правфонд був заснований у 2012 році указом очільника Кремля Володимира Путіна. Фонд витратив сотні тисяч євро на підтримку кількох сайтів, які мали на меті боротися з “русофобією” і сприяти “захисту російської мови” в Європі. 
Нагадаємо, наприкінці травня в офісах Європарламенту провели обшуки через вплив Росії. В ході російської операції виплачувалися гроші членам ЄП за поширення прокремлівської пропаганди з самого центру європейських інституцій у Брюсселі.

У березні влада Чехії оголосила, що викрила операцію впливу Росії, яка проводилася через Voice of Europe. Фінансові перекази були здійснені як обраним євродепутатам, так і депутатам у національних парламентах. 

Євросоюз заборонив роботу чотирьох російських ЗМІ

Джерело