Зброя для РФ: Китай відреагував на заяву Британії

Зброя для РФ: Китай відреагував на заяву Британії

Фото: Getty Images Ван Веньбінь розкритикував заяву Гранта Шаппса

“Криза в Україні” затяглася начебто через дії Великої Британії та її союзників, вважають у Пекіні.

Влада Китаю вважає необґрунтованими заяви урядовців Великої Британії про передачу Росії зброї китайського виробництва для використання у війні проти України. Про це сказав речник МЗС КНР Ван Веньбінь на брифінгу, повідомляє Укрінформ у четвер, 23 травня.

“Ми засуджуємо необґрунтовані та безвідповідальні наклепницькі висловлювання британських політиків на адресу Китаю”, – заявив він.

Ван Веньбінь вважає, що “криза в Україні” (так у Китаї називають війну Росії проти України – ред.) затяглася через дії Великої Британії та її союзників. Саме вони нібито завадили Києву і Москві досягти миру під час переговорорів у Стамбулі навесні 2022 року.

За його словами, звинувачення на адресу Китаю “не змінить неефективну позицію Лондона стосовно України”.

“В українському питанні Китай завжди стояв на стороні миру та діалогу й надалі продовжуватиме докладати зусиль для відновлення переговорів і виступати проти підливання олії у вогонь. Водночас ми рішуче захищатимемо свої законні права та інтереси”, – заявив Ван Веньбінь.

Нагадаємо, 22 травня міністр оборони Великої Британії Грант Шеппс заявив, що Китай вже надає або готується надати летальну допомогу Росії, яку та буде використовувати у війні проти України.

Раніше держсекретар США Ентоні Блінкен назвав Китай основним постачальниким для ОПК Росії. За його словами, зусилля Пекіна підживлюють найбільшу загрозу європейській безпеці з часів закінчення холодної війни.

У свою чергу агентство Bloomberg повідомляло, що Китай посилив свою підтримку Росії. Стверджувалось, що Пекін забезпечує Москву супутниковими знімками для військових цілей, а також мікроелектронікою, верстатами для танків, оптикою і паливом для ракет.

Пізніше у Пекіні цю інформацію заперечили, але США підготували санкції проти китайських компаній, які підозрюються у допомозі Росії у війні проти України.

Джерело