Застій крові в малому тазу — як позбутися і не допустити його появи

Що зробити, щоб змусити кров рухатися, а не застоюватися.

Кровообіг малого таза відіграє велику роль у здоров'ї людини в цілому і його репродуктивній сфері. Адже в малому тазу знаходиться і передміхурова залоза у чоловіків, яєчники і матка — у жінок, інформує Ukr.Media.

Застій крові в малому тазу веде до багатьох неприємностей. В першу чергу вони стосуються репродуктивної та сечостатевої системи. Одна з перших проблем, яку починають відчувати чоловіки, — зниження потенції, еректильна дисфункція, а пізніше — простатит. Для жінок застій крові в органах малого таза — це ризик розвитку міоми матки, ендометріозу, порушення фертильності.

Також порушення кровообігу малого таза відбивається на балансі рідини в тілі і загальному тонусі. Давайте подивимося, що ми можемо зробити для того, щоб змусити кров рухатися, а не застоюватися.

Сидячий спосіб життя призводить до застою крові в тазу

Як не банально, і ви про це знаєте, але сидячий спосіб життя є причиною багатьох хвороб. В тому числі, через нього відбувається застій крові в малому тазу. Тому встаємо і робимо зарядку. Якщо у вас сидяча робота, щогодини потрібно робити фізкультхвилинки, потягнутися, пройтися. Намагайтеся вибудувати свій робочий графік так, щоб в ньому, крім сидячого положення, були і фази активного руху.

Ті, хто за кермом, найчастіше ведуть сидячий спосіб життя вимушено, рухаючись за маршрутом: "будинок — кермо — офіс — кермо — магазин — кермо — будинок". Спортзал і кабінет масажиста включені в цей згубний для здоров'я "ланцюжок" далеко не у всіх. Якщо людина веде сидячий спосіб життя, на жаль, її здоров'я не врятує ні відсутність шкідливих звичок на кшталт куріння, ні правильне харчування. Тому що рух ніщо не може замінити. Тому важливо подолати інерцію і виробити звичку хоча б в радіусі кілометра від будинку і офісу щодня ходити пішки. Крім цього, привчити себе до регулярних піших прогулянок хоча б 3-4 рази на тиждень, по 1-1, 5 години.

Вправи для малого таза проти застою крові

Рух корпусу в сторони

Встаньте так, щоб ноги стояли на ширині плечей, руки розтягніть в сторони. Зафіксувавши таз, рухайте корпус з боку в бік на максимальну амплітуду. Важливим моментом в цій вправі є нерухомий таз. Інший варіант цієї вправи для малого таза — рухи корпусу по діагоналі — в ту й іншу сторону. Відчуйте всі відчуття що тягнуть.

Рух тазом

Позиція та ж, що і в попередній вправі. Тримаючи корпус нерухомим, рухаємо тазом в сторони. Далі відхиляємо таз назад і продовжуємо виконувати рухи з боку в бік. Потім висуньте таз вперед і робіть ті ж рухи.

Обертання тазом

Позиція та ж. Тримаючи корпус нерухомо, виконуємо обертання тазом з максимальною амплітудою в ту і іншу сторону.

Вісімка

У тій же позиції виконуємо рух тазом по вісімці. Права частина таза описує праву частину вісімки, ліва — ліву. Прислухайтеся до своїх відчуттів, вони можуть бути дуже цікавими.

Миття підлог корисно для профілактики застою крові в малому тазу

Це дуже корисне заняття для жіночого здоров'я, якщо виконувати його правильно. На жаль, завдяки швабрам жінки практично розучилися мити підлогу вручну, як робили їх бабусі. Секрет якісного виконання — в розслабленому тазу. Ви берете в руки ганчірку, нахиляєтеся вперед так, щоб спина і хребет вільно звисали під своєю вагою, злегка згинаєте коліна і миєте підлогу.

Здійснюємо характерні рухи з боку в бік, одна нога випрямляється, інша злегка згинається, рухаємося з боку в бік, водячи ганчіркою по підлозі. Рухаємося в одну сторону на вдиху, в іншу на видиху. Виконуйте цей рух повільно, насолоджуючись. Робіть це від душі, дякуйте своєму тілу за можливість такого руху, який дуже корисний для жіночого здоров'я.

Але будьте обережні. Можна розслабитися і не помітити предметів меблів і стін, вдаритися. Якщо у вас тісний простір в будинку, просто знайдіть вільне місце і імітуйте цей рух. Крім розслабленого таза, ця вправа дає відпочинок верхній частині спини, приплив крові до голови, що при регулярному виконанні покращує кровопостачання голови.

Важливо при цій вправі: основне навантаження має припадати на ноги, а не на поперек. Якщо затікає поперек, зміщуйте баланс тіла вперед, розпрямляючи ноги. Характерна ознака правильності виконання цієї вправи — у вас покращиться настрій.

Вправи для виправлення поперекового лордозу

Поперековий лордоз — надмірний прогин хребта вперед в області попереку і, відповідно, назад в області таза — не сприяє найкращому функціонуванню органів і кровообігу органів малого таза. А значить, потрібно його виправляти. У цьому допоможуть спеціальні вправи для поперекового відділу:

Стійка біля стіни

Необхідно притулитися до стіни так, щоб прогину в попереку не було, а хребет повністю притулився до стіни. У цьому вам допоможуть м'язи преса. Потім відійдіть від стіни і намагайтеся якомога довше утримувати цей стан.

Лежання з валиком

Ляжте на спину, під сідниці підкладіть валик. Нічого не робіть, просто лежіть, концентруючи увагу на м'язах попереку. Вони починають тягнутися. У них можуть бути відчуття що тягнуть, вони можуть розслабитися, і ви навіть можете заснути в цій позі.

Вправи йоги для профілактики застою крові в тазу

Скручування

Ляжте на килимок на спину. Зігніть одну ногу в коліні. Руки розкиньте в сторони. Якщо зігнута права нога, поверніть її вліво до торкання коліна з підлогою, при цьому руки розведені в сторони і притиснуті до підлоги. Витримайте цю позу від 30 до 60 секунд, потім виконайте її в іншу сторону.

Метелик

Ляжте на спину, зігнуті в колінах ноги розведіть в сторони наскільки можливо, стикаючись стопами. Витримуйте цю позу стільки, скільки комфортно.

Жаба

Виконується так само, як і метелик, тільки лежачи на животі. Під коліна треба підкласти м'які подушки. Спираючись на руки, намагайтеся покласти таз на підлогу, розтягуючи коліна.

Поза верблюда

Встаньте на коліна, відхиляйтеся назад так, щоб долоні торкнулися стоп або захопили щиколотки. Якщо не дотягуєтеся до стоп, то нахиліться назад, наскільки можете. Витримайте цю позу 30 секунд.

Поза риби

Встаньте на коліна, відхиліться назад, ляжте на спину так, щоб сідниці виявилися на п'ятах. Руки можете покласти уздовж тулуба, можете витягнути за головою. Здійснюйте легкі коливальні рухи тазом з боку в бік. Увага! Це складна поза, якщо не виходить її виконати, не впадайте у відчай. Людям, що страждають гонартрозом, теж не варто виконувати цю вправу, щоб не травмувати колінні суглоби і не перерозтягнути зв'язки.

Місток

Не у всіх виходить встати на місток з положення стоячи, можна на нього вставати з положення лежачи, відштовхнувши себе від підлоги руками і ногами. Виштовхуйте таз вгору. Головне тут — сила рук, які утримують корпус над підлогою. Витримуйте цю позу 30 секунд, якщо місток виконати не виходить, виконайте напівмісток, з опущеною спиною і піднятим тазом.

Особлива техніка вправ для кровообігу малого таза

Це методика для розблокування м'язів тазового дна, створена австрійським психотерапевтом, основоположником методу тілесно-орієнтованої терапії Вільгельмом Райхом.

Найкраще, якщо ви пройдете її разом з інструктором (такі фахівці є в великих містах, ця методика досить популярна). Однак вправи методики ми опишемо.

Для початку знайдіть музику, п'ять треків, перші три з яких динаміко-драматичні, бажано, щоб в них були присутні звуки віброакустичних інструментів, четвертий — спокійний, п'ятий — медитативний. Кожну з п'яти вправ комплексу виконуємо під відповідний трек. Підготуйте килимок на підлозі, вам також знадобиться м'яка подушка.

Напівмісток на носках

Лягаємо на килимок, піднімаємо таз і стопи наскільки можливо. Спираємося на плечі і на передню частину ступні. Намагаємося відсунути таз якнайдалі вгору, перемагаючи дискомфорт. Не здавайтеся, потерпіть.

Напівмісток на стопах

Виконуйте те ж саме, але тепер ви спираєтеся на всю стопу.

Удари сідницями об підлогу

Опустіть таз на підлогу, ноги продовжують бути зігнутими в колінах. Покладіть подушку під сідниці. У такт ритмічній музиці вдаряйте сідницями об підлогу поверх подушки.

Лежачи на підлозі із зігнутими в колінах ногами

Поступово сповільнюйте удари об підлогу і зупиніться. Лежіть в цій позі нерухомо під спокійну музику.

Шавасана

Витягніть ноги, дозвольте тілу повністю розслабитися. Як тільки будете готові, поверніться на правий бік і повільно сядьте.

Танцювальна зарядка: приємний спосіб поліпшити кровообіг малого таза

Танці латиноамериканської традиції — сальса, бачата, самба, румба, аргентинське танго — як не можна краще розтягують м'язи тазу і покращують кровообіг в цій області. Крім того, це прекрасне аеробне кардіонавантаження, побічним ефектом якого є поліпшення настрою від достатку ендорфінів. Ви це відчуєте з перших занять.

Знайдіть хорошого тренера зі спортивних або бальних танців у своєму місті, і нехай танці стануть вашим хобі. Крім незвичайної користі для здоров'я, поліпшення постави, ці заняття створять стабільний позитивний емоційний фон у вашому житті і звичайно, сприятимуть профілактиці застою крові в малому тазу.

Даоський масаж Карсай ній Цзан

Цей вид масажу опрацьовує низ живота, сідниці і промежину. У ньому використовується точковий масаж і силові прийоми. У цьому масажі відбувається продавлювання м'яких тканин біля клубових кісток, робота з черевною аортою, клубовими і стегновими артеріями, а також паховими лімфовузлами.

Користь від такого масажу важко переоцінити: поліпшується робота всієї репродуктивної системи, цей масаж покращує потенцію і полегшує настання вагітності, знімає психоемоційні блоки тазової області, сприяє сексуальному здоров'ю, підвищує лібідо і потенцію, а також енергію і тонус людини в цілому.

Якщо у вас є можливість, знайдіть фахівця з цього виду тілесної практики і відвідайте його.

Резюме

Органи малого таза пов'язані з кореневою енергією людини, з його здатністю до виживання, збереження здоров'я і продовження роду. Розглянуті нами методи поліпшення стану цієї області і нормалізація кровообігу органів малого таза подарують вам якісне енергетичне оновлення, тонус і поліпшать ваше загальне здоров'я.

Джерело