Урсула фон дер Ляєн відреагувала на перемогу ЄНП

Урсула фон дер Ляєн відреагувала на перемогу ЄНП

Фото: The European Parliament Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн

На виборах до Європейського парламенту, що завершилися в неділю, перемагає проукраїнська Європейська народна партія (ЄНП), яка є найбільшою групою у Європарламенті.

Очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила членам Європейської народної партії (ЄНП), яка набирає найбільшу кількість місць у Європарламенті, що політсила буде “якорем стабільності” і захистить ЄС від “наступу популістів”. Її слова у неділю, 9 червня, наводить Politico.

“Сьогодні хороший день для ЄНП. Ми виграли європейські вибори. Ми – найсильніша партія, ми – якір стабільності. Разом із іншими ми побудуємо бастіон проти крайнощів лівих і правих політиків. Ми їх зупинимо!”, – наголосила Урсула фон дер Ляєн.   За словами фон дер Ляєн, перемога партії означає, що вона стане найкращим захистом проти “наступу популізму”.   У свою чергу, очільник ЄНП Манфред Вебер заявив, що ЄНП “залишається найкращим методом проти правого екстремізму в Європі”.

Очікується, що ЄНП отримає щонайменше 180 мандатів із 720. У топсписку фракцій також будуть:

  • Прогресивний альянс соціалістів і демократів (СіД) – 135 мандатів;
  • Об’єднання ліберальних політиків “Оновлюючи Європу” – 87;
  • Реформісти і консерватори – до 87 мандатів;
  • Партія “Європейські консерватори і реформісти” (ЄКР) – щонайменше 80 мандатів;
  • Права політсила “Ідентичність і демократія” – близько 70;
  • “Зелені” – близько 60.

Європейська народна партія (ЄНП), за попередніми даними екзитполів, перемагає на виборах до Європарламенту, заключним днем яких була неділя, 9 червня. За прогнозами,  проукраїнська Європейська народна партія матиме у десятому скликанні Європарламенту найбільшу фракцію.    На виборах до Європарламент у Словаччині, за попередніми неофіційними данимими, лідирує опозиційна партія Прогресивна Словаччина, а провладна SMER чинного прем’єр-міністра Роберта Фіцо посідає друге місце. 

Джерело