Україна отримає нову далекобійну зброю – Нуланд

Україна отримає нову далекобійну зброю - Нуланд

Фото: Getty Images Екс-заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд

Завдання США і західних союзників – підготувати Київ до переговорів з позиції сили у власних інтересах, підкреслила політик.

Вже влітку цього року Україна зможе використовувати на фронті нову далекобійну зброю. Про це у понеділок, 13 травня, заявила екс-заступник державного секретаря США Вікторія Нуланд, повідомляє видання Медуза.

Вона зауважила, що США продовжують підтримувати Україну у протистоянні із ворогом і вже надали відчутну військову підтримку Києву. Окрім того, надають економічну та гуманітарну допомогу. Зокрема, як зазначила політик, було створено спеціальні фонди для реконструкції критичної інфраструктури, енергетичної підтримки країни та вирішення гуманітарних питань.

“Наш спецпредставник з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер працює над відродженням українських міст – щоб люди могли повернутися додому, щоб міг заново пожвавитися експорт”, – сказала Нуланд.

Утім, як зазначила політик, поки США разом із європейськими та азійськими союзниками дають Україні дедалі більше коштів, “Путін створює дедалі більше руйнувань”.

“За деякими оцінками, на фронті зараз гине по тисячі російських чоловіків на день – тільки заради того, щоб просунутися на пару кілометрів і взяти кілька сіл. Так що так, потреби України зростають, але, я думаю, ми продовжимо їй допомагати – зокрема новими і більш далекобійними озброєннями, які ви побачите в роботі на фронті вже цього літа”, – сказала Нуланд.

Раніше Вікторія Нуланд заявила, що Україна може стати сильною і змусити російського диктатора Володимира Путіна сісти за стіл переговорів. 

Джерело