Угода РФ з КНДР може розлютити Китай – генерал США

Угода РФ з КНДР може розлютити Китай - генерал США

Фото: Bloomberg Лідер КНР Сі Цзіньпін

Під час візиту в КНДР Путін і північнокорейський диктатор Кім Чен Ин підписали договір про всеосяжне стратегічне партнерство, який передбачає “негайне” надання взаємної допомоги у разі агресії проти однієї з країн.

Нова угода про стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю, потенційно може спричинити тертя між КНДР та Китаєм, який довгий час був головним союзником країни. Про це у неділю, 23 червня, заявив глава Об’єднаного комітету начальників штабів генерал ВПС США К. К. Браун, пише Reuters.

“Тож буде цікаво подивитися, як ці три країни порозуміються і як це буде відбуватися”, – сказав генерал журналістам під час зустрічі.

Браун визнав стурбованість угодою з боку США, але він також пом’якшив оцінки, вказавши на обмеження угоди та висловивши сумніви, що Москва дасть Північній Кореї “все”, що вона хоче.

“Мої відгуки про угоду: це була широка угода, яка не є надто обов’язковою до виконання. Вона показує, що вони хочуть працювати разом, але не хочуть зв’язувати руки”, – сказав Браун.

Напередодні Володимир Путін прибув до КНДР вперше за 24 роки. Раніше він відвідував Північну Корею один раз – у 2000 році, тоді лідером цієї країни був ще Кім Чен Ір.

Як ми вже писали раніше, Путін домовився про “стратегічне партнерство” з КНДР. Кім Чен Ин висловив повну підтримку війни Росії в Україні. Після КНДР Путін прибув до В’єтнаму. 

Джерело