У Тбілісі невідомі напали на офіс партії Саакашвілі – ЗМІ

У Тбілісі невідомі напали на офіс партії Саакашвілі - ЗМІ

Фото: Леван Хабеішвілі / Фейсбук Приміщення Єдиного національного руху, Тбілісі, 1 червня 2024 року

Депутат Леван Хабеішвілі стверджує, що погром організований керівною партією Грузинська мрія, і в ньому нібито брали участь співробітники силових структур, зокрема й бійці частини спецпризначення МВС.

Близько ста людей, одягнених у чорні майки та сорочки, з масками на обличчях та озброєні палицями в ніч на суботу, 1 червня, намагалися прорватися до офісу найбільшої опозиційної партії Грузії Єдиний національний рух, заснованого в 2001 році третім президентом країни Михеїлом Саакашвілі. Про це повідомило Радіо Свобода.

Про спробу погромників прорватися в офіс і подальші події журналістам розповів депутат парламенту Леван Хабеїшвілі, який перебував під час інциденту в будівлі разом із малолітнім сином.

Хабеїшвілі показав розбиті вікна та каміння, які нападники кидали в офіс. Охорона будівлі чинила нападникам посильний опір. Зіткнення біля дверей офісу тривало близько години, після чого погромники виїхали на кількох десятках машин, залишених неподалік.

Поліція Грузії розпочала слідство у справі про напад на офіс партії. Справу порушили за статтею про пошкодження чи знищення майна.

Леван Хабеішвілі стверджує, що погром організований керівною партією Грузинська мрія, і в ньому нібито брали участь співробітники силових структур, зокрема й бійці частини спецпризначення МВС.

Політик переконаний, що напад свідчить про страх влади перед протестом проти так званого “російського закону” – так у Грузії називають закон “Про прозорість зовнішнього впливу”, який порівнюють із російським законом про іноагентів. Єдиний національний рух різко критикує документ.

Нагадаємо, парламент Грузії ухвалив закон про “іноагентів” у третьому читанні 14 травня, після чого президентка наклала на нього вето.

Через цей закон понад півтора місяця в Тбілісі щодня відбуваються акції протесту. Західні держави закликали Тбілісі відкласти його.

Джерело