У США збудують новий “літак Судного дня”

У США збудують новий "літак Судного дня"

Фото: wikipedia.org США замовили новий літак “Судного дня”

Попередня модель літака, здатного протистояти ядерним вибухам, застаріла. Її замінять новою.

Військово-повітряні сили США замовили новий “літак Судного дня”, який має замінити більш стару модель. Про це у суботу, 27 квітня, повідомило Reuters із посиланням на заяву американських ВПС.

Зазначається, що контракт уклали із компанією Sierra Nevada Corporation на суму 13 мільярдів доларів.

Виробництво нового літака очікують завершити у 2036 році. Водночас термін експлуатації старих “літаків судного дня” E-4B закінчується на початку 2030-х років.

Літаки E-4B називають “літаком Судного дня”, оскільки він спроектований таким чином, що здатний протистояти ядерним вибухам та електромагнітному впливу. Лайнер є свого роду мобільним командним пунктом і зазвичай використовується як транспорт для міністра оборони США.

Ці літаки здатні здійснювати дозаправку в повітрі, а всередині вони мають кімнати для конференцій і брифінгів, а також сучасне комунікаційне обладнання.

Зараз американські Військово-повітряні сили використовують чотири такі літаки, і принаймні один із них постійно перебуває в бойовій готовності. Новий літак, яким планують замінити застарілі E-4B, базуватиметься на комерційному реактивному літаку, який модифікують відповідно до військових вимог.

Нагадаємо, минулого року американський “літак Судного дня” прилітав у Литву слідом за президентом США Джо Байденом.

Також рік тому повідомлялося, що американські військово-промислові компанії Northrop Grumman, Lockheed Martin Skunk Works та Raytheon Intelligence and Space об’єднаються з метою спільної розробки нового “літака Судного дня”, який може бути використаний у разі ядерної війни. 

Джерело