У США уточнили межі дозволу ударів по Росії

У США уточнили межі дозволу ударів по Росії

Фото: Генштаб ЗСУ / Facebook Тепер по Росії можна “гасити” з американських гаубиць М777

США дозволили Україні використовувати не лише установки HIMARS, але й керовані боєприпаси GMLRS та артилерію для ударів по території РФ, стверджують джерела.

Україна може використовувати зброю США для свого захисту і бити по військам РФ поблизу кордону там, де це необхідно. Про це сказав представник Ради нацбезпеки США Майкл Карпентер, повідомляє Голос Америки у п’ятницю, 31 травня.

Так, на питання журналіста, щодо того, чи дозвіл на удари по РФ стосується не лише захисту Харкова, а й інших регіонів – як Сумська область, він заявив, що Україна може захищатись, так, як це необхідно.

“Це поширюється на те, щоб українці могли захищатись. Так – через кордон проти атак РФ, які звідти надходять”, – зазначив Карпентер.

У свою чергу газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела пише, що США дозволили Україні використовувати не лише установки HIMARS, але керовані боєприпаси GMLRS та артилерію для ударів по території РФ. Втім, цей дозвіл поки що не поширюється на використання балістичних ракет ATACMS.

Раніше в п’ятницю прессекретар президента України Сергій Никифоров підтвердив, що США дозволили Україні бити по Росії американською зброєю. Він тоді згадав лише про системи HIMARS.

Пізніше президент Володимир Зеленський заявив, що Україна дійсно отримала відповідний “меседж” від США.

Джерело