У Словенії проголосували за легалізацію канабісу і евтаназію

У Словенії проголосували за легалізацію канабісу і евтаназію

Фото: Getty Images У Словенії провели референдум щодо легалізації канабісу та евтаназії

Одночасно з виборами до ЄП, у Словенії провели референдуми щодо часткової легалізації канабісу та евтаназію. Виборці підтримали.

Більшість громадян Словенії на референдумі 9 червня підтримали часткову легалізацію канабісу та асистований суїцид. Про це повідомляє RTV Slovenija в понеділок, 10 травня.   На консультативний референдум у Словаччині стосовно канабісу були винесені два питання – про його легалізацію в медичних цілях і для особистого використання. Першу опцію підтримали понад 66,5% тих, хто голосував, другу – трохи більш як 51,5%. В обох випадках явка склала майже 40%.   На окреме питання Чи підтримуєте ви ухвалення закону, що регулює право на добровільну допомогу в кінці життя? 54,82% виборців відповіли ствердно і 45,19% – проти. Явка виборців склала понад 40%.   Лівоцентристська коаліція Словенії стверджувала, що кожна людина повинна мати право ухвалювати самостійні рішення щодо власного життя і що медицина не може лікувати або вилікувати всі хвороби.
  Консервативна опозиція, навпаки, виступила проти цієї ініціативи, стверджуючи, що людське життя є недоторканним згідно з конституцією Словенії.
Прем’єр-міністр Словенії Роберт Голоб заявив, що з обох питань правова база вже максимально сформована, і перші законодавчі пропозиції можуть бути готові до кінця року.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України вніс канабіс до списку рослин, обіг яких допускається для використання з навчальною метою, в освітній, науковій та науково-технічній діяльності, виробництві засобів для подальшого застосування в медичній практиці.

Капсула для самогубства: у Швейцарії узаконили новий спосіб евтаназії

Джерело