У Швейцарії арештували добровольця, який воював за Україну

У Швейцарії арештували добровольця, який воював за Україну

Фото: Blick Джона Нейдхарт служив кулеметником у ЗСУ

З початком повномасштабної війни Росії проти України уродженець Цюриха Джона Нейдхарт вступив до Інтернаціонального легіону.

Громадянина Швейцарії Джону Нейдхарта, який два роки воював на боці України проти росіян, заарештували в Берні. Про це повідомив Blick у суботу, 15 червня.

Вказано, що напередодні 36-річний Нейдхарт сам добровільно здався поліції, чим шокував місцевих правоохоронців. Він пішов на цей крок, щоб привернути увагу до України під час Саміту миру, який сьогодні саме у Швейцарії.

За словами Нейдхарта, саміт не варто сприймати серйозно, а потрібно дати можливість Україні перемогти у війні.

“Якщо ви дійсно хочете допомогти Україні, ви повинні дати їй змогу перемогти росіян у військовій сфері. Ви повинні спочатку зламати росіян, перш ніж вести переговори з ними, а не навпаки”, – заявив він.

Джона Нейдхарт гостро критикує уряд Швейцарії за вкрай обмежену допомогу Україні.

У Швейцарії, згідно з законом, йому загрожує до трьох років ув’язнення за службу в іноземній армії.

З початком повномасштабної війни Росії проти України уродженець Цюриха вступив до Інтернаціонального легіону. Він був кулеметником і брав участь у бойових діях на Донбасі та на Харківщині, зокрема у контрнаступі і звільненні українських територій.

За даними ЗМІ, на боці України воює близзько 10 швейцарців, але вони про це не розголошують, щоб не мати проблем на батьківщині. Джона Нейдхарт – єдиний, хто публічно заявив про свою службу у лавах ЗСУ.

Нагадаємо, 15 червня на швейцарському курорті Бюргеншток почався перший Саміт миру за участі 100 делегацій – 92 країн і 8 міжнародних організацій.

Джерело