У Польщі через українців скаржаться на дефіцит сезонних робітників

У Польщі через українців скаржаться на дефіцит сезонних робітників

Фото: Getty Images Дефіцит транспортної галузі теж вагомий – не вистачає від 150 до 300 тис. водіїв.

Українські трудові мігранти обирають для заробітків країни Західної Європи, де платять більше, ніж в сусідній країні.

Зарплати в Польщі ростуть, але тамтешнім роботодавцям стає важче знайти працівників на сезонні роботи. Про йдеться в прес-релізі Міграційної платформи EWL.

“Польща вже другий рік поспіль відчуває серйозний кадровий голод у літній сезон. Це пов’язано з тим, що українці, які зазвичай приїжджали до Польщі на сезонні роботи, тепер також можуть заробляти у Німеччині, Нідерландах чи інших країнах Західної Європи вдвічі-втричі більше”, – пояснює директорка рекрутації EWL Мар’яна Семенюк.

За даними Міграційної платформи EWL, на сезонних роботах нині можна заробити 5-9 тис. злотих, що дорівнює 50-91 тис грн. Мова про короткострокову роботу в агросекторі або ж на будівництві чи логістичних складах з пакування одягу.

“З огляду на наближення сезону розпродажів кількість вакансій в сфері логістики значно збільшується. Роботодавці в сфері послуг та готельному бізнесі нарікають на те, що складно найти працівників на зарплату у 6 тис. злотих нетто (60,6 тис.грн)” – мовиться в повідомленні.

У EWL додають, що дефіцит транспортної галузі теж вагомий – не вистачає від 150 до 300 тис. водіїв. 

Як відомо, до повномасштабного вторгнення РФ в Україну у Польщі проживало від 1,5 до 2 мільйона українців, ще 1,3 млн українців виїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року. Проте тепер кількість біженців з України зменшилась до 950 тисяч.

Сенат Польщі схвалив продовження допомоги українським біженцям

Джерело