У НАТО закликали надати Україні потужні ракети

У НАТО закликали надати Україні потужні ракети

Фото: Getty Images Тема передачі Україні ракет Tomahawk знову актуалізується

Це рішення – перший крок, який створює юридичне підґрунтя та дає підстави урядам країн-членів НАТО ухвалити відповідне рішення.

Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію, окремим пунктом у якій закликала членів Альянсу надати Україні ракети середньої дальності. Відповідне рішення прийняли напередодні. 

Документ містить заклик до урядів та парламентів країн-членів НАТО до:

  • посилення санкцій проти Росії та Північній Кореї;
  • надання Україні всіх засобів, необхідних для самозахисту та стримування подальшої агресії, включно з ракетами середньої дальності.

Голова постійної делегації Верховної Ради в Парламентській асамблеї НАТО, нардеп від Слуги народу Єгор Чернєв уточнив, що йдеться про ракети з дальністю 1000-5500 км, які здатні завдавати ударів на стратегічну глибину РФ. Як приклад він навів американські ракети Tomahawk.

“Українській делегації вдалося переконати західних колег підтримати мою пропозицію і включити цей пункт до резолюції чергової сесії Асамблеї. Це рішення – перший крок, який створює юридичне підґрунтя та дає підстави урядам країн-членів НАТО прийняти відповідне рішення”, – написав Чернєв у Facebook.

Вын нагадав, що на минулій сесії Парламентська асамблея НАТО за ініціативи української делегації закликала надати нашій державі дозвіл бити вглиб Росії.  І тим самим, акцентував нардеп, підняла це питання на політичний рівень.

“Сподіваємося на позитивне рішення і цього разу”, – резюмував Чернєв.

Нагадаємо, 29 жовтня газета The New York Times повідомила, що пакет неядерного стримування, про який повідомив президент Володимир Зеленський у Плані перемоги, передбачає передачу Україні ракет Tomahawk. Про це виданню заявили високопоставлені чиновники США.

У свою чергу Зеленський пізніше заявив, що інформація щодо ракет Tomahawk була конфіденційною – між Україною і Білим домом. На його думку, злив такої інформації означає, що між партнерами немає жодної конфіденційності.

Тим часом Кремль відреагував на можливу передачу Tomahawk для України.

Джерело