У Китаї відповіли Зеленському щодо Саміту миру

У Китаї відповіли Зеленському щодо Саміту миру

Фото: Getty Images Мао Нін запевнила, що Китай надає великого значення відносинам з Україною

У Пекіні вважають, що всі зусилля, спрямовані на підтримку мирних заходів у російсько-українській війні, повинні бути визнані.

Китай ніколи не “роздмухував вогонь і не підживлював полум’я” російсько-української війни. Таку заяву зробила речник МЗС КНР Мао Нін, повідомляє The Guardian у понеділок, 3 червня.

За її словами, Китай вважає, що всі зусилля, спрямовані на підтримку мирних заходів у російсько-українській війні, повинні бути визнані.

Мао підкреслила, що Китай надає великого значення відносинам з Україною і залишається її найбільшим торговельним партнером. При цьому вона додала, що позиція Китаю щодо мирної конференції є дуже “відкритою і прозорою”.

“Ми віримо, що зможемо отримати розуміння і підтримку всіх сторін”, – сказала Мао.

Заява пролунала після слів президента України Володимира Зеленського про те, що Росія і Китай намагаються послабити Саміт миру, який відбудеться у Швейцарії на наступному тижні.

Росія не отримувала запрошення на цей саміт. У Києві вважають, що присутність представників Кремля на даному етапі може перешкодити конструктивному діалогу і пошуку рішення.

Також Китай підтвердив, що не братиме участі у Саміті миру, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії, оскільки його вимоги щодо участі РФ не були враховані.

Натомість КНР і Бразилія просувають альтернативу заходу – міжнародну мирну конференцію “за рівноправної участі всіх сторін”.

Джерело