У Греції працівника консульства Туреччини засудили за шпигунство

У Греції працівника консульства Туреччини засудили за шпигунство

Фото: Unsplash У Греції співробітника консульства Туреччини засудили за шпигунство

Між Грецією та Туреччиною існують давні суперечки та конфлікти, починаючи від розділеного острова Кіпр і закінчуючи правами на розвідку родовищ нафти та газу в Егейському та Середземному морях.

Апеляційний суд Греції засудив колишнього співробітника консульства Туреччини до п’яти років ув’язнення за звинуваченням у шпигунстві. Про це у п’ятницю, 10 травня, повідомляє Reuters.

Вказується, що мова йде про громадянина Греції, який працював у консульстві Туреччини на острові Родос.

Його було заарештовано у 2020 році після того, як було викрито, що він фотографує у Егейському морі військові кораблі Греції. 

Свою провину чоловік не визнав, а МЗС Туреччини засудило арешт, заявивши, що таким чином порушуються права тодішнього консульського чиновника.

Як зазначає Reuters, за шпигунство засудили іще одного грека, який працював кухарем на пасажирському судні, що ходило лінією Родос-Кастелорізо.

Кухар порома, як зазначається, за вказівкою дипломатичного співробітника фотографував кораблі, що проходять між Родосом та Кастелорізо, також він знімав військові об’єкти. 

Йому висунули аналогічне звинувачення та визнали винним. 

Журналісти додають, що обидва засуджені є греками-мусульманами.

Раніше повідомлялося, що впольському місті Гданську окружний суд засудив до двох з половиною років ув’язнення росіянина, якого звинуватили у шпигунстві. Засуджений росіянин, який перебував у Польщі легально, шпигував протягом семи років і діяв під прикриттям бізнесу.

Сім’я шпигунів з віллою. Агенти РФ у Чехії

Джерело