Вперше в історії: в Ірані жінка зареєстрована кандидатом в президенти

Вперше в історії: в Ірані жінка зареєстрована кандидатом в президенти

Фото: gettyimages Зохре Елахіян – кандидат в президенти Ірану

Зохре Елахіян обрала девізом свого уряду “здоровий уряд, здорова економіка та здорове суспільство”.

Колишня іранська депутатка Зохре Елахіян стала першою в історії  жінкою, яка була зареєстрована кандидатом на позачергових президентських виборах, які призначені після загибелі в авіакатастрофі президента Ебрахіма Раїсі. Про це у суботу, 1 червня, повідомило видання Al Mayadeen.

“Девіз мого уряду – здоровий уряд, здорова економіка та здорове суспільство”, – сказала Елахян.

Кілька відомих іранських політичних діячів також приєдналися до кампанії, включаючи колишнього голову парламенту Алі Ларіджані. Окрім нього ще одним кандидатом на майбутніх виборах є колишній голова Вищої ради національної безпеки Ірану Саїд Джалілі. Він відомий своєю непохитною позицією у зовнішній політиці, зокрема щодо переговорів і відносин із Заходом і Сполученими Штатами.

30 травня розпочалася реєстрація кандидатів на 14 президентські вибори в Ірані. Вона триватиме до 3 червня. З 4 червня кандидатури тиждень розглядатиме Рада вартових конституції щодо відповідності кваліфікації претендента посаді президента країни. Остаточний список учасників опублікують 11 червня. Позачергові президентські вибори заплановано на 28 червня.

Нагадаємо, 19 травня гелікоптер з президентом Ірану Ібрагімом Раїсі на борту, повертаючись із Азербайджану, здійснив “жорстку посадку”. Тривалий час рятувальники шукали місце катастрофи в гірській місцевості.

Згодом іранська влада оголосила, що президент Ібрагім Раїсі та міністр закордонних справ Хосейн Амір Абдоллахіян загинули внаслідок аварії гелікоптера.

Тоді ж повідомлялося, що аварія гелікоптера з президентом Ірану Ібрагіма Раїсі сталась через технічну несправність.

Джерело