Витрачайте більше калорій, ніж споживаєте: чому дане правило не працює

Відповідь експерта.

"Менше їжте, більше рухайтеся" — таку пораду чула будь-яка дівчина, яка бажає схуднути. Часто можна почути, що це єдине правило, яке слід знати, коли йдеться про скидання ваги, і працює дуже проста математика: приберіть з раціону 10% необхідних вам калорій і почнете худнути, інформує Ukr.Media.

Проте, на думку доктора медичних наук, спеціалістки з ожиріння та доцента кафедри медицини та педіатрії Гарвардської медичної школи Фатіми Коді Стенфорд, не все так просто. "Ідея підрахунку калорій не тільки застаріла — вона не працює", — говорить Фатіма.

Ви можете їсти стільки ж, скільки ваша ровесниця, яка веде схожий спосіб життя — і ви отримаєте різні результати, коли справа стосується втрати ваги. Як пояснює Стенфорд, процес спалювання тілом калорій індивідуальний — на нього впливає безліч факторів, і тому навіть найретельніший підрахунок калорій може не дати результатів. Ось що впливає на те, як ви витрачаєте енергію.

Кишковий мікробіом

У нашому кишечнику живуть трильйони організмів, і переважаючі типи можуть проводити те, скільки калорій організм засвоює з їжі. Як показують дослідження, мікробіом худих людей відрізняється від мікробіома тих, що страждають через зайву вагу, а пересадка мікроорганізмів може призводити до схуднення.

Метаболізм

За словами доктора Стенфорда, кожна людина має свій «сет пойнт», який утримуватиме організм: ваш гіпоталамус стежить не тільки за тим, щоб температура тіла не падала і не піднімалася вище нормальної, а й докладає всіх зусиль, щоб ваша вага залишалася незмінною. Саме тому і існує плато, коли обмеження у харчуванні та тренування перестають працювати, а 96% людей повертаються до вихідної ваги після дієт.

Продукти, які ви їсте

Чули про те, що байдуже, що ви їсте, головне — вкладатись у потрібну кількість калорій? Це правило не працює, що було доведено у 2019 році. Вчені провели експеримент: його учасників поділили на дві групи, і люди з першої їли ультра-оброблені продукти, з другої — необроблені, при цьому калорійність, кількість цукру, натрію, жирів, клітковини та мікроелементів була однаковою. У результаті випробувані з першої групи набрали ваги, з другої — ні.

Що ж робити, щоб схуднути?

Фатіма радить дотримуватись кількох правил: їжте більше необроблених продуктів, у тому числі нежирного м'яса, цільного зерна, фруктів та овочів, приділяйте тренуванням середньої інтенсивності (таким, в ході яких можете говорити, але не можете співати) не менше 150 хвилин на тиждень, спіть вісім годин на добу та мінімізуйте кількість стресу у своєму житті.

Джерело