Як це відбувається і що можна з цим зробити.
Буває так, що жінка і красива, і розумна, і з легкою вдачею, але одна. Усі її спроби створити довгострокові відносини, сім'ю закінчуються повним провалом. І коли кількість проб перевалює за кілька десятків, дівчина мимоволі замислюється про якусь зовнішню причину того, що відбувається. Навіть ті, хто особливо не марновірні, починають припускати думку про таємничий "вінець безшлюбності". Виявляється, навіть у такого езотеричного поняття є цілком зрозумілі психологічні причини, інформує Ukr.Media.
Взагалі причин для жіночої "хронічної" самотності може бути багато. Насамперед їх варто шукати в собі. У цій статті хочеться висвітлити питання впливу батьків на особисте життя дочки у дорослому віці. І не для того, щоб звинуватити їх та перекласти відповідальність, а щоб зрозуміти, як це відбувається і що можна з цим зробити.
Коли дівчинка приходить у цей світ, то найближчими людьми для неї є мама та тато. З раннього віку вона засвоює модель відносин, прийняту в сім'ї. Мати для дівчинки — приклад жіночності, а батько — зразок чоловіка.
Що ж можуть робити батьки, щоб приректи свою дочку на самотність?
По-перше, розлучитися. Звичайно, не кожне розлучення призведе до таких наслідків. Якщо ми говоримо про "вінець безшлюбності", то тут важливе таке:
-
Після розриву стосунків батько не спілкується із дочкою. Тобто, вона не має образу чоловіка, на який зможе спиратися в майбутньому. Він сформується пізніше з книг та кіно і буде ідеальним. Зрозуміло, що всі, кого дівчина зустріне своїм життєвим шляхом, не дотягуватимуть до нього. А ще це загрожує тим, що вона просто не знає, що з чоловіками робити і як будувати стосунки.
-
Мати наділяє дочку роллю чоловіка у психологічному сенсі. Тобто. починає спиратися на дочку, як на дорослу людину, внаслідок чого дівчинка проскакує важливі етапи формування своєї жіночої ідентичності.
По-друге, іноді буває, що мати поєднується з дочкою проти батька. Наприклад, якщо він алкоголік або у подружжя просто важкі стосунки, мати може говорити: «Подивись, який твій тато негідник! Скільки страждань він приносить!». Дочка шкодує мати і внутрішньо стає на її бік. Тоді батько ніби відтісняється із сім'ї, а дочка знову посідає на його місце.
Отже, так чи інакше дівчинка знаходиться не на своєму місці дитини, а фактично перебуває у символічному шлюбі з матір'ю. Тобто місце для партнера зайняте.
Крім того, якщо батько був тираном або залежним, то дівчина, помітивши в чоловікові лише натяк на таку поведінку, одразу втече. Дуже їй страшно і не хочеться повторювати мамин сценарій. Але, фактично, жінка, обпікшись на молоці, дме на воду, тим самим відкидаючи хороші варіанти.
По-третє, мати транслює дочці установки про чоловіків, які не сприяють створенню близьких стосунків. Наприклад: «Усі чоловіки негідники», «Їм від нас потрібно тільки одне», «Чоловіки — нікчемні створіння, на яких не можна покластися», «Чоловіки — це ті, хто обов'язково зрадять і завдадуть болю» тощо.
Суть материнського послання зводиться до того, що всі чоловіки небезпечні, або негідні, поважати і любити їх загалом нема за що. Вона не змогла побудувати міцні стосунки з чоловіком, залишилася розчарована, ображена і зла на всю чоловічу половину людства і хоч-не-хоч програмує дочку, що підростає, на подібний сценарій.
А буває так, що дівчинка надмірно прив'язана до будь-кого з батьків, ідеалізує їх. У них прекрасні теплі стосунки, тільки біда — вони не припускають варіанта, що в дочки може з'явитися власна родина.
Якщо це мати, то вона несвідомо не бажає відпускати від себе дочку, хоч і декларує протилежне.
А у випадку з батьком часто буває таке: «Тату, я буду для тебе кращою дружиною, ніж мама». Такий вибір дівчинка робить несвідомо, якщо мама рано пішла з життя або погано поводилася з батьком.
Що робити?
Якщо однією фразою, то розібратися у своїх взаєминах із батьками. З великою ймовірністю, там ви знаходитесь не на своєму місці дочки, а виконуєте функції одного з подружжя.
Якщо всередині себе ви досі підтримуєте одного з батьків і відкидаєте іншого, якщо вважаєте, що хтось кращий, а хтось гірший, значить це те місце, яке варто досліджувати. Важливо емоційно та психологічно відокремитися від батьків, зрозуміти, що вони дорослі люди, які самі обирають свою долю і чудово впораються без вашої участі. Вам точно не потрібно нікого рятувати чи жертвувати своїм життям заради будь-кого з батьків. Тоді з'явиться шанс будувати власне життя.
Крім того, корисно дослідити свої установки щодо чоловіків, себе та стосунків загалом, ваші очікування від партнера та від себе у стосунках. Швидше за все, вам вдасться виявити ті, які не сприяють створенню близьких довірчих стосунків.
Залиште відповідь