Україна зацікавлена у співпраці з балканськими країнами у військово-промисловій сфері  

Про це заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков заявив під час Балкано-українського форуму оборонної промисловості DFNC1: Balkan Edition.

Інформацію про форум оприлюднило 7 червня Міністерство оборони України.

У межах форуму обговорювались важливі питання співпраці у сфері оборонної промисловості, а також шляхи зміцнення обороноздатності України через посилення міжнародної підтримки.

Форум став платформою для обміну досвідом та зміцнення зв’язків між Україною та країнами Балканського регіону.

«Україна вдячна всім іноземним партнерам, які допомагають відстоювати її територіальну цілісність та незалежність. Завдяки такій підтримці ми змогли зміцнити наші оборонні можливості, забезпечити військових необхідним озброєнням та технікою, а також організувати їх навчання», — зазначив Дмитро Кліменков.

За його словами, внесок іноземних партнерів є надзвичайно важливим у боротьбі України за свободу та суверенітет.

«Ми високо цінуємо кожен крок, спрямований на посилення обороноздатності України», — зауважив Дмитро Кліменков.

За його словами зараз Міноборони вибудовує нову архітектуру оборонних закупівель за практиками НАТО.

«Ми повинні створити ефективно працюючий механізм забезпечення військових всім необхідним – від озброєння до продуктів харчування та одягу. Маємо перші позитивні результати, зокрема щодо суттєвої економії коштів під час закупівель і рекордне контрактування майна для ЗСУ», розповів Дмитро Кліменко.

Він також зустрівся з заступником міністра оборони Болгарії Аделіною Ніколовою. Сторони обговорили посилення оборонної співпраці.

«Зустріч з колегами з Болгарії є ще одним кроком до поглиблення оборонної співпраці. Впевнений, що наші подальші спільні проєкти зміцнять безпеку наших країн та зроблять їх менш вразливими перед сучасними викликами й загрозами», — сказав Дмитро Кліменков.

Як повідомляла АрміяInform, ЗСУ вперше отримають хімічні грілки від вітчизняного виробника.

 

Джерело