Туреччина зупинила торгівлю з Ізраїлем і поставила ультиматум – ЗМІ

Туреччина зупинила торгівлю з Ізраїлем і поставила ультиматум - ЗМІ

Фото: Getty Images Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган

Анкара стала першим з головних комерційних партнерів Єрусалиму, що пішов на такий крок, зазначає Reuters.

Туреччина не відновлюватиме торгівлю з Ізраїлем, попри те, що та приносить 7 млрд доларів щороку, поти поки не буде припинено вогонь та забезпечено постійне постачання гуманітарної допомоги в Газу. Про це заявив міністр торгівлі Туреччини Омер Болат, повідомляє інформагентство Reuters.

Він наголосив, що “безкомпромісна позиція” Ізраїлю та погіршення ситуації в районі Рафах (в притулку для переміщених осіб), спонукали Анкару зупинити весь експорт та імпорт.

ЗМІ зазначає, що Туреччина стала першим з головних комерційних партнерів Ізраїлю, який пішов на такий крок.

Своєю чергою міністр закордонних справ Ізраїлю Ісраель Кац розкритикував такий вчинок президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана, на який він пішов у четвер, 2 травня. За його словами, такими діями Ердоган порушує міжнародні торговельні угоди і зазначив, що так себе веде “диктатор”.

Бойовики ХАМАС привітали таке рішення Туреччини та додали, що це підтримує права палестинців.

Після п’ятничної молитви Ердоган заявив, що Туреччина не може бути осторонь “ізраїльських бомбардувань беззахисних палестинців”. Він запевнив турецьких бізнесменів у тому, що Анкара впорається з проблемами, які виникли через таке рішення, а саме “в координації і діалозі” з діловим світом. Турецький президент додав, що вважає, що це стане прикладом для інших країн, які “незадоволені теперішньою ситуацією”.

За словами Омера Болата, Туреччина веде перемовини з “палестинськими братами про альтернативні домовленості, щоб гарантувати, що вони не постраждають від цього рішення”.

Чотири турецькі експортери повідомили для Reuters, що таке рішення стало для них несподіваним. Вони були змушені шукати шляхи відправки товарів до Ізраїлю через треті країни.

Як відомо, торік у жовтні Ердоган заявив, що Туреччина представить світу Ізраїль як “військового злочинця” і “окупанта”.

Туреччина відкликала посла з Ізраїлю

Джерело