“Ти мені більше не потрібен”: Чому в жодному разі не треба лякати розривом стосунків, якщо немає наміру розлучитися з людиною

Хотіли добитися змін у поведінці.

Одна молода дружина мала звичку виганяти чоловіка з дому та лякати розлученням. А іноді сама йшла до батьків і чекала, щоб чоловік став шовковим, виконав її вимоги і попросив повернутися, інформує Ukr.Media.

І одного разу вона дізналася, що у чоловіка народилася дитина на стороні. Точніше, це дружина осторонь виявилася, чоловік знайшов іншу. Він під час чергового розриву жив у друга. Приїхала сестра друга у гості. Познайомились, почали зустрічатися. Усе банально. І чоловік став жити у новій родині.

Або начальник лякав звільненням співробітника. Щоб той краще працював та не вимагав підвищення окладу. А потім співробітник, який боявся звільнення, повідомив, що знайшов іншу роботу. Друзі допомогли, до яких він тривожно звертався після погроз.

І пішов. Хоча це був найцінніший співробітник! Начальник опинився в дурному й скрутному становищі.

Це закономірний наслідок "лякання".

Якщо вам скажуть, що вас звільняють, ви засмутитеся. Може, злякаєтесь. Може, розгніваєтеся. Може це буде удар.

А потім після стресу ви почнете шукати роботу.

Ви шукатимете щось інше.

І якщо вам скажуть, що ваш будинок знесуть, ви теж відчуєте гаму почуттів. І почнете шукати інше житло.

Якщо вас виженуть з компанії друзів, відмовляться спілкуватися, ви дуже переживатимете. А тоді шукатимете нове спілкування. Людині потрібно спілкуватися.

Те саме робить людина, яку лякають розлученням. Або загрожують розірвати стосунки. І навіть зображують це. Все, розлучаємося, йди! Ти мені більше не потрібен чи не потрібна.

І нехай це не більше ніж фальшивий "наказ про звільнення", ви просто лякали, хотіли добитися змін у поведінці.

Інстинктивно людина після сильного переживання та страху втрати починає розглядати варіанти. Куди їй йти та з ким спілкуватися. Вона починає шукати альтернативу, навіть якщо страшенно переживає. Так уже люди влаштовані. Це інстинкт самозбереження.

Шукай собі інше місце. Шукай собі іншого партнера. Шукай інше кохання, інший будинок та інші можливості! Ось так впливає "лякання".

Безпорадна дитина чи дідок заплачуть. У них немає можливостей. А доросла людина почне шукати притулок та тепло. Ресурс та відносини. Навіть якщо це він винний. Жити все одно треба.

І лякати розривом та вигнанням не треба, якщо немає наміру розлучитися з людиною. Доросла людина приймає попередження та починає шукати вихід, притулок, ресурс. І знаходить.

А потім доводиться просити його залишитися… І самому міняти поведінку. Але іноді буває надто пізно.

Джерело