Суд відхилив апеляцію партії Альтернатива для Німеччини

Суд відхилив апеляцію партії Альтернатива для Німеччини

Фото: Getty Images

Суд у Мюнстері постановив, що визначення партії як ультраправої екстремістської організації було обґрунтованим і не порушує конституцію ФРН або європейське законодавство

У Німеччині суд відхилив апеляцію партії Альтернатива для Німеччини проти її класифікації як ультраправої екстремістської організації. Про це в понеділок, 13 травня, повідомило видання DW.

Суд у Мюнстері постановив, що таке визначення було обґрунтованим і не порушує конституцію ФРН або європейське законодавство, а статус ультраправої партії полегшує національній розвідувальній службі Німеччини BfV розслідування і стеження за членами партії або вербування нею інформаторів.

“Суд вважає, що є достатньо доказів того, що АдН переслідує цілі, які суперечать людській гідності певних груп, а також демократії”, – йдеться в рішенні суду.

Міністр внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер вже привітала рішення суду, зазначивши, що воно “показує, що ми є демократією, яка захищається”.

Партія заявила, що подасть ще одну апеляцію.

Політична сила раніше безуспішно оскаржувала це рішення в суді нижчої інстанції в західному місті Кельн у 2022 році.

Нагадаємо, у січні цього року  сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці різних міст після повідомлення про зустріч, на якій були присутні представники Альтернативи для Німеччини, де обговорювали схему “реміграції” – тобто видворення з країни іммігрантів. Після цього партія зазнала найбільшого тижневого падіння популярності за майже два роки.

Джерело