Стало відомо, хто буде надавати $50 млрд Україні

Стало відомо, хто буде надавати $50 млрд Україні

Фото: Getty Images Джорджа Мелоні розповіла про внесок Європи

Країни ЄС не беруть участі в цій позиці, враховуючи також той факт, що всі ці активи заморожені в Європі, поясниал Джорджа Мелоні.

Країни Європи не братимуть безпосередньої участі в позиці $50 млрд для України, яку виділять за рахунок доходів на заморожені активи Росії. Про це сказала прем’єр-міністр Італії Джорджа Мелоні на пресконференції за підсумками Саміту G7 у суботу, 15 червня.

“Уже оголошено про позику в $50 млрд, яку нададуть США, Канада, Велика Британія і, можливо, Японія, в межах її наявних конституційних обмежень”, – заявила вона.

Мелоні стверджує, що країни ЄС не беруть участі в цій позиці, враховуючи також той факт, що всі ці активи заморожені в Європі.

“Тому Європа вже робить свій внесок, визначаючи механізм гарантій для погашення цього кредиту”, – пояснила прем’єр, країна якої зараз головує в G7.

Вона додала, що це питання має бути розглянуте Європейською Радою і технічно має бути врегульоване європейськими міністрами фінансів.

Напередодні Джорджа Мелоні підтвердила досягнення лідерами G7 політичної угоди про надання Україні близько $50 млрд підтримки за рахунок заморожених активів Росії. Гроші мають бути виділені до кінця поточного року.

Також стало відомо, що Україна висувала власні умови щодо виділення $50 млрд.

Джерело