США відреагували на відсутність КНР на Саміті миру

США відреагували на відсутність КНР на Саміті миру

Фото: Getty Images Речник Державного департаменту США Метью Міллер

Китай міг би бути корисним на Саміті миру щодо України, але він допомагає Росії, зазначив речник Держдепу.

США підтримують Саміт миру щодо України, але не бачать як його успішності може допомогти Китай, що відмовився від участі у заході через незапрошення Росії. Про це заявив речник Держдепартаменту США Метью Міллер, пише Голос Америки.   “Китай міг би зіграти корисну дипломатичну роль у вирішенні цього конфлікту, якби він захотів. Але наразі важко зрозуміти, як вони можуть зіграти таку роль, враховуючи дії, які Китай вживав протягом останніх місяців, щоб відбудувати та реконструювати оборонно-промислову базу Росії”, – сказав він.   Міллер зазначив, що США планують і далі пояснювати Китаю своє невдоволення такими його діями. Штати також планують притягати до відповідальності причетних до цієї організації.
  Що ж стосується самого Саміту миру, то речник Держдепу наголосив, що США підтримують дипломатичні зусилля України та очікують, що захід матиме успіх.   “Ми підтримуємо мирний саміт, ми хочемо, щоб він був успішним, і саме тому ви бачите, що віцепрезидентка США буде особисто присутня на цьому саміті. Ми підтримуємо дипломатичні зусилля України”, – заявив Міллер.   Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбудеться Саміт миру, який розгляне низку питань, які стосуються війни Росії проти України. Україна вже має підтвердження від 106 держав і організацій щодо участі.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Росія і Китай намагаються послабити Саміт миру. Своєю чергою Китай заявив, що ніколи не “роздмухував вогонь і не підживлював полум’я” російсько-української війни.

Раніше Китай підтвердив, що не братиме участі у Саміті миру, оскільки його вимоги щодо участі Росії не були враховані.

Джерело