США потроять виробництво бомб для ураження бункерів – ЗМІ

США потроять виробництво бомб для ураження бункерів - ЗМІ

Фото: bloomberg.com Візуалізація Massive Ordnance Penetrator

Високоточна авіабомба GBU-57 здатна перед вибухом проникати в землю на глибину до 61 метрів та призначена для поразки сильно укріплених підземних військових об’єктів.

У Сполучених Штатах втричі збільшать виробництво найбільшої неядерної бомби – високоточної авіабомби GBU-57, яка призначена для ураження підземних ядерних установок. Про це у вівторок, 14 травня, повідомляє Bloomberg.

Як пише видання, військове керівництво США вже розробило проект щодо розширення армійського заводу на південному сході штату Оклахома. Свого піка він має досягнути до осені 2024 року.

На заводі буде вироблятись високоточна авіабомба GBU-57, яка відома під іншою назвою Massive Ordnance Penetrator. Ця бомба здатна перед вибухом проникати в землю на глибину до 61 метрів та призначена для поразки сильно укріплених підземних військових об’єктів.

За попередніми даними, площа додаткового об’єкта на території армійського заводу становитиме 181 квадратний кілометр. Це дозволить розширити збільшення виробництва до шести-восьми авіабомб на місяць. Наразі продуктивна потужність підприємства – дві бомби.

Зауважимо, GBU-57 було розроблено концерном Boeing ще у 2007 році на замовлення армії США. Вона призначена для ураження підземних укріплень Ірану та КНДР та є найпотужнішим неядерним боєприпасом у арсеналі США.

Раніше США нагадали, що попереджали Росію про наслідки застосування ядерної зброї. 

50 метрів глибини: ЗМІ розповіли про бункер Путіна

Джерело