США готує нові санкції проти Росії – Кірбі

США готує нові санкції проти Росії - Кірбі

Фото: Getty Images Координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі

Сполучені Штати готові оголосити про нові значні санкції проти фінансових установ і небанківських організацій, які є частиною “каналів поставок технологій і товарів” для російського ВПК.

США оголосять про нові санкції та заходи експортного контролю проти Росії під час саміту лідерів країн G7, який відбудеться на півдні Італії наприкінці цього тижня. Про це у вівторок, 11 червня, заявив представник Білого дому Джон Кірбі, пише Голос Америки.

“Буде введено цілу низку нових ефективних санкцій і заходів експортного контролю, які будуть націлені на організації та мережі, що допомагають Росії вести війну”, – сказав він. 

Як вказує видання, у Білому домі також очікують, що наступного тижня G7 надішле жорстке попередження середнім і малим китайським банкам, які допомагають Росії ухилятися від західних санкцій.

Джерела у Вашингтоні кажуть, що Сполучені Штати готові оголосити про нові значні санкції проти фінансових установ і небанківських організацій, які є частиною “каналів поставок технологій і товарів” для російського військово-промислового комплексу. Але поки що невідомо, чи готові інші учасники G7 дотримуватися жорсткої лінії США.

“Ми продовжимо покладати витрати на російську військову машину”, – сказав Кірбі. 

Цорічний саміт лідерів лідерів економічно найрозвиненіших демократичних країн світу – “Великої сімки” (G7) відбудеться в Італії з 13 до 15 червня. Зустріч відбудеться в Апулії на півдні Італії, в готелі “Борго Егназія”.

До складу G7 входять США, Японія, Канада, Німеччина, Франція, Італія та Велика Британія. Європейський Союз бере участь у всіх обговореннях і представлений головами як Європейської ради, так і Європейської комісії.

Саміт має розпочатися в четвер з обговорення проблем Африканського континенту, зміни клімату та розвитку. Потім лідери обговорять ситуацію на Близькому Сході перед двома сесіями, присвяченими Україні, у першій з яких візьме участь президент України Володимир Зеленський.   Розширення антиросійських санкцій буде однією з тем обговорення на зустрічі Великої сімки (G7). 

Джерело