Split проти Full Body або, як краще тренуватися для схуднення

Що ефективніше, для яких цілей, для кого і за яких обставин? Розбираємося разом.

Силові тренування діляться на два типи: Split і FullBody, інформує Ukr.Media.

У першому випадку тренувальна програма розбивається на певні частини, які суворо виконуються в певний відведений день. Наприклад, людина тренується тричі на тиждень, де в понеділок вона робить вправи на верхню частину тіла, в середу на прес і спину, а в п'ятницю — на ноги та нижню частину.

FullBody — це стиль тренування, спрямований на опрацювання всіх основних груп м'язів за один день.

Кожен новачок, який вперше приходить в тренажерний зал, губиться і не може зрозуміти різницю між цими двома програмами. І головне не розуміє, яка з цих програм найефективніша. Тому дуже важливо заздалегідь розібратися в даних поняттях.

Split або FullBody: що обрати?

На сьогодні існує величезна кількість різних досліджень в області впливу різних тренувальних програм на вагу людини.

Багато експертів стверджують, що новачки повинні починати тренування за методикою FullBody, а досвідчені атлети — слідувати основним принципам Split-тренування. До того ж, програма FullBody допоможе скинути зайву вагу всім, хто цього прагне.

На користь FullBody можна висунути 4 основні аргументи:

  • Досить часте опрацювання різних груп м'язів. Чим частіше людина опрацьовує м'язові групи, тим швидше вони ростуть. Всі, хто тренується по системі FullBody, навантажують свій м'язовий корсет мінімум 3-4 рази в тиждень;
  • Спостерігається велика витрата калорій за одне силове тренування. Під час тренування всього тіла, йде велика витрата калорій. Причина полягає в тому, що в роботу включаються одночасно всі групи м'язів. Завдяки тому, що за одне тренування витрачається величезна кількість калорій, людина починає худнути, при цьому її м'язова маса росте;
  • Чим вище показники м'язового виснаження, тим набагато могутніше можна отримати суперкомпенсацію. У даному разі йдеться про гарне тренування по програмі FullBody, коли тіло по максимуму виснажене. Таким чином, створюються ідеальні умови для якісного засвоєння корисних речовин, які допоможуть відновитися;
  • Створюється більш потужний анаболічний відгук. Чим більше м'язів включитися в роботу під час силового тренування, тим активніше почне вироблятися тестостерон в крові. Багато жінок вважають, що цей гормон перетворює їх у чоловіків, але по факту він допомагає худнути. Тому не варто нехтувати силовими тренуваннями за програмою FullBody.

Програма Split підходить для досвідченіших спортсменів, які опрацьовують кожну групу м'язів окремо у спеціально відведені дні. Дана система допомагає якісно відновитися тканинам і призводить до того, що з кожним новим тренуванням людина зможе брати більшу вагу.

Система розрахована на збільшення м'язової маси та якісне опрацювання окремих груп. Тому якщо немає бажання отримати занадто рельєфне тіло, досить тренуватися FullBody програмі.

Джерело