Це важлива та дуже цікава тема.
Це не легенда та не міф, в СРСР до пиття води ставилися дуже серйозно. Не можна було пити на тренуванні і одразу після, інформує Ukr.Media.
Раніше, коли хтось займався в залі і просив тренера дозволу вийти в туалет, той кидав усю групу і йшов з людиною, щоб проконтролювати це.
Суворо стежили, щоб дитина не ковтнула води на занятті. Зараз це здається маренням, адже на кожному розі кричать про шкоду зневоднення. Тому всі п'ють воду — до тренування, на тренуванні і відразу після нього, причому п'ють літрами.
При цьому сьогодні дуже поширені судоми чи спазми м'язів. Вони виникають після тренування, під час тренування та вдома, коли спортсмен намагається заснути. Виникає думка, що тренування було надто важким, аж м'язи зводить! Але насправді причини судом криються саме в неправильному споживанні води.
Безумовно, зневоднення шкодить здоров'ю, але дві години без води не викличуть серйозного зневоднення, а от судомні явища (а особливо причини їх виникнення) можуть призвести до розриву м'яза, травми та навіть порушення роботи серця.
Вчені з Австралії вирішили провести дослідження, щоб перевірити, чи допомагає пиття води під час фізичних навантажень (або відразу після них) здоров'ю спортсмена.
Результати експерименту показали, що звичайна вода вирішує проблему зневоднення, але викликає судоми!
На тренуванні спортсмен втрачає велику кількість електролітів, що містять мінерали, насамперед натрій, калій, хлор та магній. Вживання звичайної води покращує гематокрит крові (робить її рідкішою), але при цьому електролітний склад слабшає ще більше.
У результаті експерименту учасники групи спортсменів, яка приймала спеціальні напої з електролітами, краще впоралися з зневодненням і не мали судомної активності.
Члени другої групи, які отримували звичайну воду, стикалися з частими судомами м'язів. На жаль, брак електролітів може викликати безліч захворювань, тому одними спазмами тут справа не обмежується.
Спортсмени СРСР терпіли до кінця тренування, після чого, природно, ішли їсти та пити. Вода відновлювала сили, а звичайна їжа містить велику кількість електролітів. Картопля, яку їли всі — це чудове джерело калію, а сіль — це натрій.
Сьогодні всі у залі "на сушінні", вони виключають із раціону гречку, картоплю, банани (тобто всі джерела мікроелементів), і звичайно, сіль. Від цього судоми часом стають просто нестерпними.
Багато людей знімають біль і затиснення в м'язах за допомогою масажу, але в деяких випадках було б ефективніше вирішувати проблему, а не її наслідки.
Раніше спортсмен відновлював і втрачену рідину, і електроліти, а ми просто п'ємо воду. Багато хто, звичайно, чув про напої з мінеральними речовинами, але мало хто п'є їх на тренуванні.
Заради справедливості варто сказати, що не всі бодибілдери та люди, які займаються фітнесом, сильно потіють під час тренувань, тому пиття води без електролітів не завжди супроводжується судомами, але чи варто ризикувати? Ще жодна людина не постраждала від зневоднення за дво- чи тригодинне утримання від пиття.
Залиште відповідь