Шольц відповів, як вплинуть вибори до ЄС на підтримку України

Шольц відповів, як вплинуть вибори до ЄС на підтримку України

Фото: tagesschau.de Канцлер Германії Олаф Шольц

Європі потрібна безпека, вона пов’язана з політикою щодо України, наголосив німецький канцлер.

Німеччина залишиться вірною політиці підтримки України, і таку позицію продемонстрували результати виборів до Європарламенту. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц на пресконференції з президентом Володимиром Зеленським у Берліні у вівторок, 11 червня.   “Європейські вибори дали чіткі результати – більшість громадян підтримують партії, які вважають, що потрібно продовжувати підтримувати Україну. Це стосується Німеччини, але це також стосується й інших європейських країн”, – сказав німецький канцлер.   Шольц зазначив, що Європі потрібна безпека і пов’язав її з політикою щодо України.

“Звісно, нам потрібна безпека для майбутнього. Тому розумна і стійка політика важлива, тому ми її підтримуємо для України. Німеччина надає найбільшу підтримку Україні, ми такою і залишимося”, – запевнив політик.

6-9 червня європейські виборці віддали голоси за національні партії, які представлятимуть їх в Європейському парламенті. Ультраправі партії дещо покращили своє становище, але проукраїнська більшість у Європарламенті збережеться.

Нагадаємо, раніше Шольц розповів, яким має бути мир для України. Найближчим часом Німеччина надасть Україні третю систему Patriot, установки IRIS-T, Gepard, ракети та боєприпаси.

Джерело