Шольц сказав, чому проти передачі Taurus Україні

Шольц сказав, чому проти передачі Taurus Україні

Фото: Getty Images Канцлер Німеччини Олаф Шольц

Німецькі ракети Taurus є не лише високоточними, але й мають великий радіус дії – 500 кілометрів.

Німеччина не буде передавати свої крилаті ракети Taurus Україні, тому що не хоче, аби українці самостійно визначали цілі для ударів ними, а відправка німецьких фахівців в Україну є неприйнятною. Про це у п’ятницю, 24 травня, заявив канцлер ФРН Олаф Шольц, пише NTV.

Він заявив, що у Берліні не хочуть ризикувати можливим переростанням війни в Україні у війну між Росією та НАТО, тому “Німеччина повинна контролювати, куди запускаються її крилаті ракети”.

Шольц підкреслив, що ракети Taurus є не лише високоточними, але й мають великий радіус дії – 500 кілометрів. Саме тому передача подібної зброї, на думку німецького канцлера, “була б виправданою лише в тому випадку, якби ми самі визначали цілі”. 

“А це, у свою чергу, неможливо, якщо ти не хочеш сам бути частиною цього конфлікту”, – наголосив Шольц.

Зазначимо, що Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги для ЗСУ. Так, ФРН разом з Данією надасть 10 основних бойових танків Leopard 1 A5, 3 РСЗВ HIMARS і не тільки. До того ж Міноборони Німеччини звернулось до федерального уряду про додаткові 3,8 млрд євро для допомоги Україні на цей фінансовий рік.

Нагадаємо, що Міноборони Німеччини запросило у свого уряду додатково 3,8 млрд євро для надання допомоги Україні у поточному фінансовому році.

Джерело