Шольц розповів, яким має бути мир для України

Шольц розповів, яким має бути мир для України

Фото: Getty Images Олаф Шольц всебічно підтримує Україну

Володимир Путін зрештою повинен буде визнати, що Україна не дозволить поставити себе на коліна, зазначив канцлер.

Для України може бути лише справедливий мир і задля цього ведеться наполегливо робота. Про це заявив канцлер ФРН Олаф Шольц у подкасті, повідомляє Укрінформ у суботу, 8 червня.

“Україна сильна і не дозволить поставити себе на коліна, не дасть змусити собі здатися. Путін повинен нарешті це визнати. Для України може бути лише справедливий мир. Ми невтомно працюємо для цього справедливого миру”, – заявив він.

На думку Шольца, працювати заради миру не означає підняти білий прапор. Разом з тим політика миру також означає, що партнери в координації підтримують Україну у захисті нею своєї незалежності та суверенітету.

“Через більш як 800 днів після початку російської агресії проти України ясно одне: Росії не вдаться здійснити свої імперіалістичні плани”, – переконаний канцлер.

За його словами, Володимир Путін повинен усвідомити, що він не може війну, що для України прийнятним може бути лише справедливий мир.

Також Шольц розповів про низку запланованих на наступний тиждень заходів, які присвячені пошуку шляхів до миру в Україні. 11-12 червня в Берліні пройде конференція з відбудови, на якій йтиметься насамперед про економічне відродження України, після цього – зустріч лідерів G7 і Саміт миру в Швейцарії. На останньому заході канцлер планує переконувати, насамперед, представників країн Азії, Африки та Південної Америки в необхідності спільними зусиллями дати Росії зрозуміти необхідність дотримуватися міжнародного права та Хартії ООН, а відтак – припинити війну.

“Це шлях до справедливого миру. Миру, якого ніхто не хоче більше, ніж українці. Миру, якого хочемо і ми”, – резюмував канцлер ФРН.

Нагадаємо, 15-16 червня у Швейцарії відбудеться глобальний Саміт миру, ініціатором якого виступає Україна. На захід запрошені лідери 160 країн світу. Понад 100 країн і організацій підтвердили свою участь.

Конференція базуватиметься на попередніх дискусіях, зокрема на українській Формулі миру та інших мирних пропозиціях, які ґрунтуються на Статуті ООН та основних принципах міжнародного права.

Джерело