Що таке лімфодренажні стрибки і як вони допомагають позбутися від набряків

Важлива частина ранкової фітнес-рутини.

Лімфатична система відіграє важливу роль в процесах видалення позаклітинних частинок, циркуляції імунних клітин і циркуляції лімфи, інформує Ukr.Media.

За що відповідає лімфатична система:

  • Усунення обмеження рухливості фасцій, розташованих навколо лімфатичних судин, для поліпшення циркуляції лімфи;
  • Відновлення кислотно-лужного балансу в тканинах;
  • Посилення розсмоктування інтерстиціальної рідини і білків.

Основа будь-якої хвороби — це мертва кров, застійна лімфа і білок в напівмертвому стані, що течуть по лімфатичних судинах та інших частинах тіла, головному мозку, легенях, нирках, печінці та фасціях.

В одному з найбільш важливих досліджень було показано, що кількість лімфи, що пройшла через циркуляцію, при активних фізичних вправах було більше, ніж в стані спокою. У списку технік, що допомагають позбутися від ранкових набряків, є і лімфодренажні стрибки. Автор цього напрямку Олександр Микулін розробив комплекс дрібних стрибків, які розганяють кров і покращують мікроциркуляцію. Стрибки "струшують" організм, допомагаючи постачати серце кров'ю.

Хоча Мікулін використовував стрибки для загального оздоровлення, в цей час їх використовують, щоб позбутися від ранкової набряклості. Вібрація, створювана ударом п'ят, покращує роботу лімфатичної системи, бо саме вона відповідальна за баланс рідини і утворення набряків.

Виконуються стрибки так:

Підніміться на шкарпетки, щоб п'яти виявилися приблизно в сантиметрі від підлоги, а потім різко опустіться. Ви повинні відчути удар як при ходьбі. Пам'ятайте, що поштовхи не повинні відгукуватися болем в голові. Зробіть 30 рухів зі швидкістю не частіше одного разу на секунду. Відпочиньте 10 секунд. Повторіть ще 30 разів.

Автор рекомендує робити стрибки протягом 1 хвилини 3-5 разів на день.

Однак варто пам'ятати, що з цим завданням успішно справляються і інші рухи. Побільше ходіть або займайтеся руховою активністю протягом дня.

Джерело