Щоденні присідання дають хороший результат для м'язів ніг, сідниць і спини.
Присідання — це ефективна та універсальна вправа для ніг та сідниць. Якщо виконувати її правильно, можна за короткий термін побачити непоганий результат. Розповідаємо, що буде, якщо присідати щодня, яких помилок люди припускають при присіданні, яку користь приносять такі вправи, кому можна та кому не можна їх робити, а також які види присідань бувають, інформує Ukr.Media.
Присідання — базова вправа для підтримання фігури і для схуднення як у жінок, так і у чоловіків. Якщо готові присідати кожен день, то досягнете відмінних результатів в короткі терміни. Не бійтеся не зробити за один раз 100 присідань. Просто розподіліть навантаження рівномірно на весь день. Можна щогодини присідати по 10 разів, і за день накопичиться необхідний показник. Згодом організм звикне до навантажень, і можна буде збільшити кількість повторень в одному підході аж до 50 присідань за раз.
Так що ж буде з тілом, якщо присідати місяць кожен день? Про це розповів британський лікар і автор книг, що розкривають секрети оздоровлення і схуднення, Майкл Мослі.
Кожен день присідати корисно, у чому користь:
Стабілізація метаболізму
Якщо кожен день присідати по 100 разів, то результат буде таким: організм почне спалювати калорії навіть після завершення наміченої сотні повторень. Це дозволить легко підтримувати форму.
Підвищення рівня витривалості
Кожен день присідати дуже корисно. Адже виконання присідань на регулярній основі робить позитивний вплив на витривалість організму. 50 присідань в день розвиває силу розгинання стегна. Результатом цього є підвищення силових показників, що помітно полегшує виконання стрибків, бігових вправ. Присідання — це кращий спосіб підвищення загальних спортивних показників. Так можна підготувати свій організм до переходу на більш високий рівень занять спортом.
Якщо присідати кожен день по 100 разів, можна підтягнути тіло, зміцнити серце і поліпшити поставу.
Зміцнення серцевого м'яза
Ще одна теза до теми того, чи корисно присідати кожен день, полягає ось в чому. Навіть 20 повторень в день протягом місяця роблять позитивний вплив на самопочуття і зміцнення серцевого м'яза. Під час виконання вправи підвищується тонус серцевого м'яза, також до серця надходить кров, насичена киснем, що покращує його роботу.
Рівна і красива постава
Якщо присідати кожен день, то легко побачити ефект "до" і "після". І не даремно у щоденних присідань є багато позитивних відгуків. Це обіцяє рівну і красиву поставу, адже вона безпосередньо залежить від м'язів попереку, верхньої частини спини і шиї. 30 присідань за один підхід дозволяє зміцнити ці м'язові групи, скорегувати поставу, зробити її більш рівною.
Підвищення самодисципліни
Можна присідати кожен день і для підвищення самодисципліни. У перший тиждень доведеться сконцентрувати всю силу волі на тому, щоб робити присідання, але через кілька днів організм звикне, і це заняття буде приносити задоволення. Розвинена самодисципліна — це основа для досягнення успіху не тільки в побудові ідеального тіла, але і у вирішенні багатьох життєвих завдань.
Якщо присідати кожен день, можна уповільнити вікові зміни кісток.
Ваші кістки стануть міцнішими
Людина що присідає кожен день не тільки тримає тіло в тонусі, але і зміцнює кісткову тканину. З віком кістки завжди стають більш пористими і крихкими, що може призвести до таких станів, як остеопенія та остеопороз. Один з найбільш ефективних способів зберегти міцність кісток і навіть стимулювати зростання кісткової тканини в зрілому віці — це виконання силових вправ.
Ви зможете зменшити ризик травм
Можливо, ви чули, що присідання для вас "шкідливі" — вони можуть пошкодити коліна або викликати біль у спині. Звичайно ж, якщо ви присідаєте неправильно або піднімаєте більшу вагу, ніж готові підняти, можуть виникнути травми. Але коли ви щодня присідаєте правильно, в результаті ви можете, навпаки, запобігти майбутнім травмам.
Ви можете покращити свою гнучкість
Дівчата, що просідають кожен день, розвивають гнучкість. У них навіть може скластися враження, що підняття тягарів може перешкоджати гнучкості — якщо м'язи стають "більшими", хіба це не ускладнює рух? Але реальність полягає в тому, що силові тренування, особливо при повному обсязі рухів, дійсно можуть покращити гнучкість і рухливість суглобів нижньої частини тіла. Подивіться на Олімпійських важкоатлетів: вони надзвичайно потужні спортсмени, але також надзвичайно гнучкі.
Якщо присідати кожен день і правильно харчуватися, можна схуднути.
Які м'язи працюють під час присідань
Присідання націлені буквально на всі основні групи м'язів сідниць (три парні м'язи сідничної області), ніг (м'язи підколінних сухожиль, чотириголові м'язи і ікри), стегон і кора та інші, більш дрібні м'язи. Тому якщо кожен день присідати по 100 разів з правильною технікою, використовуючи повний діапазон рухів, ви з часом побачите поліпшення м'язової сили і витривалості у всіх цих м'язових групах.
Як зміниться тіло, якщо присідати кожен день
Дотримання режиму сну і харчування, виконання присідань кожен день формують умови для зміни тіла. Присідання несуть користь для здоров'я. Якщо присідати кожен день, результат за два тижні буде помітний на стегнах. Вони стануть більш стрункими, а сідниці підтягнутими. Зменшаться обсяги в області талії, оскільки присідання включають в роботу м'язи живота, а виконання великої кількості повторень в рамках одного підходу запускає процес спалювання жиру.
Щоденні присідання дають користь для організму, якщо виконувати вправи правильно.
Поради по тому як присідати правильно
Якщо присідати кожен день, в результати ви зможете наростити більше м'язів і розвинути хорошу силу. Включення присідань в програму тренування не підлягає обговоренню. Тим не менш, ви даремно витратите час, якщо будете виконувати присідання з поганою технікою. Ось кілька порад про те, як присідати правильно.
Низький присід
Чи можна присідати кожен день? Можна, якщо у вас низький присід. Опускаючись вниз, напружте м'язи кора і переконайтеся в тому, що в нижній точці ваші стегна паралельні землі, або нижче. Якщо ви не можете під час присідання зі штангою опуститися настільки низько, попрацюйте над поліпшенням мобільності ваших тазостегнових і гомілковостопних суглобів.
Розведення колін назовні
Чи корисно присідати кожен день? Корисно, якщо ви не дозволяєте колінам рухатися всередину, коли ви опускаєтеся вниз. На фітнес-сленгу це називається "завалити коліна всередину". Зведення колін під час присідання викликає велике навантаження на суглоби і може пошкодити зв'язки.
Не піднімайте п'яти
Можна присідати кожен день, якщо при опусканні ви не піднімаєте п'яти. Це зміщує вагу вперед, збільшує складність і надмірно навантажує коліна. Замість цього відштовхуйтеся від підлоги всією поверхнею стопи.
Використовуйте більше одного варіанту присідань
Якщо присідати кожен день, то результат буде кращий під час використання різних варіантів вправи. Замість того, щоб робити тільки один тип присідань, періодично вибирайте різні варіації, щоб впливати на різні м'язи. Наприклад, замініть присідання зі штангою на спині на кубкові присідання.
Не округляйте поперек
Можна присідати хоч кожен день по 100 разів, якщо ви не округляєте поперек. В іншому разі ви надаєте небезпечне навантаження на поперековий відділ хребта. Але не варто також надмірно згинати поперек. При присіданні завжди зберігайте рівне, нейтральне положення спини. Часом складно відстежити положення хребта самостійно. Тому якщо ви новачок, попросіть досвідченого товариша або тренера поспостерігати за вашим виконанням і дати коментарі щодо вашої техніки.
Щоденна фізична активність покращує здоров'я і піднімає настрій. Якщо присідати кожен день, можна домогтися значного результату за короткий час.
Кому протипоказані присідання
Багато людей задається питанням, чи можна присідати кожен день? З гантелями і штангою не можна присідати тим, кому поставлений один з шести діагнозів:
- Загострення грижі хребетного диска — є болі, які віддають від спини в ногу або викликають оніміння в нозі;
- Поставлений діагноз "ревматоїдний артрит у фазі загострення" — болі як в хребті, так і в суглобах можуть посилитися;
- Обмеження в області тазостегнового суглоба: його супроводжує біль в паху, який може віддавати в коліно або стопу. Присідання можуть погіршити стан — стане неможливо навіть сидіти на стільці;
- Недавні переломи кінцівок. Якщо є відчуття нестабільності, теж не можна присідати;
- Артроз тазостегнового або колінного суглоба означають, що не можна присідати зі штангою глибоко. Шкоди здоров'ю це не принесе, але якийсь час суглоб буде сильно боліти.
Залиште відповідь