Що пити після тренування: 9 корисних напоїв, які варто пити після занять спортом

Те, що ви п'єте після тренування, не менш важливо, ніж саме тренування, і вода — не єдиний варіант.

Щоб отримати максимальну користь від присідань, віджимань та інших вправ, які ви робите, після тренування, дуже важливо пити — не все підряд, а те, що дасть вашому організму найбільше корисних речовин в цей момент, інформує Ukr.Media.

На думку експертів, після заняття спортом організму необхідні білки і вуглеводи, і всім цим потрібно "заправитися" від 30 хвилин до 2 годин після тренування. Правильні напої можуть поліпшити ефект від фітнесу.

Ми склали рейтинг — від найкорисніших до тих, від яких можна і відмовитися.

Шоколадне молоко

Можливо, ви здивуєтеся, але цей напій — найкращий вибір після тренування. В ньому ідеально поєднуються білки і вуглеводи, які покликані допомогти організму відновити енергію і зміцнити м'язи. Шоколадне молоко також містить кальцій, калій, натрій і магній, які зазвичай у великій кількості виходять при потовиділенні під час занять.

Протеїновий коктейль

Переконайтеся, що у складі вашого коктейлю є всі необхідні елементи — білки, вуглеводи і жири. Особливо після тренування важливий білок, який сприяє кращому відновленню організму. Після занять спортом йому потрібно від 20 до 30 г білка. Однак багато магазинних протеїнових коктейлів містять у своєму складі зовсім непотрібні добавки, тому найкраще робити їх самостійно, використовуючи тільки високоякісні протеїнові порошки, а ще фрукти, молоко, горіхи і лід.

Апельсиновий сік

Апельсин корисний завжди, у тому числі після занять спортом. Свіжовичавлений апельсиновий сік не лише зміцнює імунітет, так як містить велику кількість вітаміну С, в його складі багато калію, який ви втрачаєте разом з потом, і його рівень необхідно відновлювати одразу ж (а можна навіть і під час тренування).

Ще цей сік містить швидко засвоювані вуглеводи, а заодно насичує організм дуже потрібною йому після занять спортом вологою.

Лайфхак від тренерів: додай в сік трохи протеїнового порошку, так ви отримаєте не лише вуглеводи, але й білок.

Вода

Пити її потрібно до тренування, під час нього і після — це допоможе уникнути зневоднення і збереже енергію для заняття. Можна пити мінеральну воду, так як вона містить багато корисних речовин, але від звичайної чистої все одно відмовлятися не треба — краще запастися і тим, і іншим. Втім, вам все одно будуть необхідні білки і вуглеводи, яких у воді немає.

Спеціальні спортивні напої

Вони забезпечують, передусім, важливими солями, які організм втрачає на занятті, і поповнюють рівень зволоженості. Але будьте обережні, багато таких напоїв містять добавки, фарбники і ароматизатори, які можуть призвести до розладу шлунку, здуття, головного болю. Тому уважно читайте склад.

Кокосова вода

Вона не просто освіжає, але також містить необхідні магній і калій. Кокосова вода ідеальна для тих, хто займається високоінтенсивними тренуваннями, бо в ній мало натрію.

Правда, в ній немає достатнього рівня білка і вуглеводів, а тому краще таку воду додавати у коктейлі, що містять їх.

Буряковий сік

Він багатий калієм, кальцієм, магнієм, залізом, натрієм і вітаміном С. Дослідження показали, що регулярне вживання цього соку сприяє підвищенню нітратів в крові і підвищує фізичну працездатність. Єдиний мінус — відсутність достатньої кількості білка.

Вишневий сік

Після тренування він легко допоможе вам відновитися, зменшити пошкодження м'язів, а отже, і можливі болі після заняття. Стане в пригоді при інтенсивних навантаженнях. Але вуглеводів і білка в ньому все одно не вистачає.

Кава

У каві є деякі переваги — наприклад, вона допомагає зменшити м'язовий біль і підвищує працездатність. Але це найменш корисний напій для того, щоб пити його після тренування. Насамперед, тому що має сечогінну дію та володіє і зневоднюючим ефектом, що вам зовсім не потрібно, особливо після тренування.

Джерело