Що можна вдіяти, якщо у вашого чоловіка дитяча поведінка

Чоловік може стати більш відповідальним за декількох умов.

Чоловік поводиться, як дитина — не хоче брати відповідальність за повсякденні турботи, допомагати. Вимагає чогось тут і зараз, захоплений будь-чим, крім аспектів сімейного життя. Іноді ви навіть замислюєтеся, ви вийшли заміж або "усиновили" великого хлопчика, інформує Ukr.Media.

Розповімо, чому поведінка чоловіків стає такою, і що робити їх жінкам.

Спробуйте зрозуміти, коли склалася така поведінка

Спочатку вам необхідно зрозуміти, коли така поведінка стала для вашого чоловіка нормою. Можливо, він був таким і до шлюбу, а ви не помічали, або усе почалося зовсім нещодавно. Тепер необхідно подумати, чому таке могло статися.

У багатьох випадках відповідь проста: він ніколи не жив самостійно, а тому не звик брати відповідальність. Якщо чоловік занадто довго живе у батьківській домівці, де з усіма побутовими складнощами допомагає впоратися мама, він залишається дитиною. Не у всіх випадках, звичайно, але найчастіше мами занадто балують дорослих синів.

Або інший приклад: він вас завоював, одягнув кільце на палець і розслабився. У ньому прокинулися інфантильність і бажання перекласти побутові проблеми на ваші плечі.

Проаналізуйте, чи поводився він таким чином до зустрічі з вами, або саме ви вплинули на бажання поводитися по-дитячому.

Два описаних випадки є кардинально різними, але методи "боротьби" з купою справ на плечах підходять для обох.

Визначте, які ваші вчинки провокують його інфантильність

Для того щоб людина брала на себе відповідальність, у неї мають бути привід і бажання самотужки вирішити певну проблему.

Подивіться на ваше сімейне життя з іншого боку: що ви робите замість свого чоловіка. Можливо, самотужки займаєтеся ремонтом, не дочекавшись від нього допомоги, або розбираєте завал на балконі. Визначте, які обов'язки ви взяли на себе просто за замовчуванням.

Також часто поведінку дитини провокує гіперопіка з боку дружини. Чоловік залишив тапочки біля ліжка — ввечері вони самі з'являються біля входу. Вона вирішує, яку краватку йому одягнути на роботу. Дружина записує чоловіка до лікаря, щойно чує його скарги на раптовий біль у спині. Якщо хоча б у одному з прикладів ви впізнали себе, вносьте їх у список — далі належить щільно з ним працювати.

Пам'ятайте, що у розвитку відносин і збереженні їх мають бути зацікавленими обидві людини.

Чесно обговоріть з ним свої переживання

Оберіть, коли чоловік нічим не зайнятий: розмова під час його комп'ютерної гри або вечері ні до чого не призведе.

Розкажіть йому чесно про те, що вас хвилює: без звинувачень, сліз або інших складових сімейної сварки.

За допомогою докорів нічого, крім негативу, ви від чоловіка не отримаєте. Краще обирати фрази, що показують ваші відчуття і бажання: "Мені важко з тобою, тому що ти розкидаєш шкарпетки по усій квартирі. Я хочу, щоб ти їх клав у кошик для білизни".

І так за усіма пунктами. Обов'язково слухайте, що говорить чоловік — чи бере до уваги ваші слова, або стверджує, що будинок — виключно ваш обов'язок.

Після цього переходимо до подальших дій.

Прибирайте свій гіперконтроль

Дітей ми виховуємо і опікуємо, і застосовуємо такі ж методи до чоловіка-дитини. Цього робити не потрібно.

Щоб людина стала самостійною, потрібно дати їй простір для цього.

Наприклад, ви звикли, що на усіх кріслах і стільцях висить одяг чоловіка, який ви щодня перекладаєте у шафу. Наступного дня на вас чекає така ж сама картина, і настрій від цього псується.

Скажіть чоловікові, що речі повинні лежати не на меблях, а у шафі. А потім доповніть це обіцянкою більше їх не прибирати.

Спочатку чоловік може не звернути свою увагу на ваші прохання, або навмисно ігнорувати, думаючи, що все одно вам набридне безлад, і ви його приберете. Наскільки б не було складно змиритися з тим, що захаращення наростає, не здавайтеся. Одного разу випрасуваний і чистий одяг закінчиться, і йому доведеться розібратися з цим самотужки.

До речі, у вихованні дітей цей прийом теж використовується. Можливо, "великого хлопчика" переконати буде складніше і довше за часом, але зазвичай метод дає потрібний ефект.

А ще змусьте себе забути про нагадування про зустрічі з колегами. Не питайте, чи поклав він у рюкзак ланчбокс з приготованим обідом, чи взяв ключі. Якщо чоловік пообіцяв купити квитки у кіно, не "випитуйте" подробиці, поки він не скаже про це самостійно. Покажіть, що ви повністю довіряєте і покладаєтеся на нього.

Спочатку може скластися така ситуація: чоловік забуде про важливу справу і засмутиться. Можливо, звинуватить вас у тому, що ви йому не нагадали — наскільки б не було прикро, втримайтеся від уїдливих слів. Навпаки, ще раз нагадайте, що ви йому довіряєте, тому й не порушували його зону відповідальності.

Тут ми зачіпаємо почуття сорому і совісті, але таким чином, щоб чоловік самостійно про це замислився. Навряд чи наступного разу йому захочеться чекати дві години під дверима без ключів, їсти хот-дог замість обіду або не потрапити на прем'єру фільму.

Без нагадувань вашому чоловікові належить знову навчитися дисциплінувати себе і "дорослішати".

Попрацювати над своїм гіперконтролем корисно й вам. Спроба тримати усе у своїх руках забирає багато енергії. Спробуйте прийняти той факт, що є речі, які ми просто не в змозі контролювати.

Заохочуйте його самостійність

Будь-якій людині подобається схвалення її вчинків, особливо від близьких людей.

Не забувайте дякувати своєму чоловікові за виконані справи. Якщо він повісив полицю, про яку ви давно просили, обов'язково відзначте, що він молодець і розташував її зручно. Усі полюбляють компліменти, навіть якщо не показують цього.

Але й "перегравати"не варто. Помірність у компліментах призведе до більшого бажання їх отримувати, і відповідної мотивації. Тож кажіть лише те, що дійсно відчуваєте.

Дайте йому час

Звички людини не можуть змінитися за один день. Вам потрібно дати партнеру час звикнути до відповідальності і прийняття важливих рішень.

Але це не означає, що потрібно терпіти його інфантильність і сподіватися на диво. Нехай цей час стане продуктивним і для вас у роботі над гіперконтролем.

Коли чоловік залишився наодинці зі своїми проблемами, не віддаляйтеся зовсім, і не відмовляйте у підтримці, коли він про це просить.

Спостерігайте за тим, що відбувається у ваших стосунках. На жаль, деякі люди не можуть опанувати себе і почати змінюватися на краще. Тоді варто поставити собі питання: чи готові ви терпіти далі, або варто закінчити відносини, що приносять дискомфорт. Рішення у цьому випадку залишається лише за вами.

Джерело