Сенатор Грем сказав, за що воює РФ і до чого Китай

Сенатор Грем сказав, за що воює РФ і до чого Китай

Фото: Getty Images Cенатор-республіканець від Південної Кароліни Ліндсі Грем

Загальна вартість покладів корисних копалин на тимчасово окупованих РФ територіях України може сягати щонайменше 12,4 трильйона доларів.

США мають допомогти Україні виграти війну інакше Росія віддасть Китаю критично важливі для сучасної промисловості корисні копалини, які знаходяться в українських надрах. Про це у неділю, 9 червня, зяавив американський сенатор-республіканець Ліндсі Грем у коментарі телеканалу CBS. 

“Українці сидять на 10-12 трильйонах доларів критично важливих корисних копалин. Вони могли б бути найбагатшою країною в усій Європі. І цими активами Путін хоче поділитися з Китаєм. Якщо ми зараз допоможемо Україні, вони можуть стати найкращим бізнес-партнером”, – сказав сенатор. 

Він зауважив, що у разі перемоги Києва, критично важливі мінеральні активи можуть бути використані Україною і Заходом.

“Давайте допоможемо українцям виграти війну. Ми не можемо дозволити собі програти”, – сказав він. 

Раніше The Washington Post, із посиланням на аналіз SecDev, повідомила, що загальна вартість покладів корисних копалин на тимчасово окупованих російськими військами територіях України сягає щонайменше 12,4 трильйона доларів.

За даними газети Financial Times, в Україні знаходиться до 11,5 трлн доларів корисних копалин, необхідних для енергетичного переходу. Україна має приблизно 500 тисяч тонн літію й за цим показником випереджає Португалію як найбільший ресурс цього металу в Європі.

Раніше в Україні заявили про рекордні темпи буріння газових свердловин.   Нагадаємо, на Закарпатті припинено незаконний видобуток андезиту.

Джерело