Сенат США схвалив заборону імпорту урану з Росії

Сенат США схвалив заборону імпорту урану з Росії

Фото: Getty Images Сенатори одноголосно схвалили заборону російського урану

Росія заробляла 1 млрд доларів щороку на постачанні збагаченого урану до США і була іноземним продавцем №1.

Сенат США проголосував за проєкт закону про заборону імпорту збагаченого урану з Росії. Тепер його має підписати президент Джо Байден, повідомило агентство Bloomberg у середу, 1 травня.

Документ, який сенатори одностайно підтримали, забороняє імпорт збагаченого урану з РФ через 90 днів після набуття законом чинності з можливістю тимчасових винятків до січня 2028 року.

“Згідно з даними Міністерства енергетики США, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, який використовується для пального понад 90 комерційних реакторів, що робить її іноземним постачальником №1. Ці продажі приносять Росії приблизно 1 млрд доларів на рік, але заміна цих поставок може стати проблемою та ризикує підняти вартість збагаченого урану приблизно на 20%”, – йдеться у повідомленні.

При цьому раніше Конгрес США передбачив виділення 2,7 млрд доларів на розвиток американської уранової галузі за умови, що будуть запроваджені обмеження на імпорт сировини з Росії. Палата представників схвалила цей законопроєкт у грудні.

Напередодні ЗМІ повідомили, що у США обговорюють можливість заборони імпорту урану з Росії адміністративними методами, бо відповідний закон застряг у Сенаті.

Джерело