Саміт миру: ЗМІ повідомили про важливу зустріч

Саміт миру: ЗМІ повідомили про важливу зустріч

Фото: Getty Images Володимир Зеленський виступає на форумі у Досі

Зустріч офіційних осіб із країн “Великої сімки” і так званого Глобального Півдня є частиною раунду переговорів, які готують ґрунт для саміту у Швейцарії.

У столиці Катару – місті Доха – цими вихідними відбудеться зустріч радників з національної безпеки та високопоставлених чиновників, на якій обговорять плани проведення Саміту миру щодо України. Про це напередні повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерела.

Вказао, що зустріч офіційних осіб із країн “Великої сімки” і так званого Глобального Півдня є частиною раунду переговорів, які готують ґрунт для саміту високого рівня, що має відбутися у Швейцарії в червні.

Джерела повідомили, що список учасників зустрічі в Досі ще не складено. Росію не запросили, і чи буде присутній Китай, залишається незрозумілим.

“Союзники України вважають присутність Китаю важливою для успіху саміту, враховуючи вплив, який, за їхніми словами, Пекін має на Москву понад два роки війни”, – йдеться у статті.

Як відомо, Саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Українська сторона очікує, що у цьому заході візьмуть участь 80-100 країн світу.

При цьому в Офісі президента виключили участь Росії у першому Саміті миру, але існує ймовірність, що її представники будуть на другому саміті.

Напередодні президент Володимир Зеленський повідомив, що Росія планує зірвати Саміт миру. За його словами, про це свідчать дані розвідки.

Джерело