Путін і Сі Цзіньпін підписали спільну заяву

Путін і Сі Цзіньпін підписали спільну заяву

Фото: Getty Images Володимир Путін зустрівся з Сі Цзіньпіном

Лідери Росії та Китаю після 2,5-годинних переговорів 16 травня у Пекіні підписали спільну заяву.

Очільник Кремля Володимир Путін та лідер Китаю Сі Цзіньпін підписали спільну заяву про поглиблення відносин всеосяжного партнерства та стратегічної взаємодії. Про це повідомляють російські ЗМІ в четвер, 16 травня.   Документ лідери РФ та КНР підписали в межах візиту російського диктатора до Китаю. Перед цим Путін та Сі провели переговори.

Путін заявив, що 90% усіх платежів між РФ і Китаєм проводяться в рублях і юанях, перехід розрахунків у нацвалюти надав імпульс розширенню торгових потоків.

Очільник Кремля зазначив, що “відносини Росії та Китаю не спрямовані проти будь-кого”. А співпрацю між країнами російський диктатор назвав “одним із головних стабілізуючих факторів на міжнародній арені”.   За його словами, РФ і Китай сформували портфель з 80 великих спільних інвестиційних проєктів у різних областях.   Натомість Сі Цзіньпін зазначив, що китайсько-російська співпраця – це “еталон відносин між великими державами та сусідніми країнами”.

“Це ваш перший закордонний візит із початку нового президентського терміну, що є переконливим свідченням тієї уваги, яку ви особисто та уряд Росії приділяєте китайсько-російським відносинам. Ми це високо цінуємо”, – сказав лідер КНР.   Сі Цзіньпін наголосив, що “Китай має намір як завжди бути з Росією добрими сусідами, довірливими друзями та надійними партнерами”.
Нагадаємо, ввечері 15 травня Путін прибув до Китаю. Російський лідер планує за два дні відвідати міста Пекін та Харбін.

У Держдепі США порадили Китаю припинити підтримку Росії у її війні проти України, якщо Пекін розраховує відновити продуктивні відносили з Європою.

Джерело