Психологи розповіли про 10 способів захисту від аб’юза

Як вирватися з аб'юзивних відносин.

Психологічне насильство підступне тим, що воно може здійснюватися приховано, непомітно. У жертви страждає самооцінка, аб'юзер знецінює все, що значимо для неї. Вирватися з таких відносин буває дуже складно. Ці рекомендації допоможуть захиститися від аб'юза, інформує Ukr.Media.

Аб'юзер — це той, хто застосовує насильство. Насильство фізичне, психологічне, сексуальне. Аб'юзери це і чоловіки, і жінки. Якщо ви розумієте, що ваш близький аб'юзер, що у вас типові аб'юзивні відносини, і вам страшно, тривожно, некомфортно. Ви розумієте, що скоро буде новий випад, що цій людині неможливо довіряти, у відносинах з ним неможливо розслабитися, то просто небезпечно залишати все як є. Вас ламають як особистість, страждає ваша самооцінка, а в ряді випадків є і фізична загроза.

Ось кілька рекомендацій, яким варто приділити увагу.

Оцінити, чому аб'юзери є у вашому житті. І чи варто залишати все як є

Не поспішайте з методами, з переговорами і т. д. Спочатку розберіться: як ви допустили таку ситуацію, як взагалі до цього прийшли, чому терпите.

Якщо так буде тривати далі — то яким буде ваше життя? І чи в радість таке життя?

Нарощувати власну незалежність у всіх сферах

Поки ви залежні від аб'юзера, то не зможете йому дати відсіч і протистояти на рівних. У нього є важелі управління вами.

Дуже важливо нарощувати свою матеріальну і психологічну незалежність. Ресурсну, усвідомлену особистість, що володіє власною автономією, не так-то просто примушувати, залякувати, чіпляти маніпуляціями.

Розібратися у своїх психологічних проблемах

Ймовірно, у вас є схильність до любовної залежності. Є старі психотравми. Є складнощі з самооцінкою. Є страхи. З усім цим потрібно працювати. Схильність до перебування в аб'юзивних відносинах нерідко є наслідком цього.

Прийняти, що відносини з цією людиною можуть закінчитися

Багато хто терпить від аб'юзера практично все, поки не можуть допустити, що аб'юзера не буде в їхньому житті. Важливо прийняти для себе такий сценарій, повірити в його ймовірність, що ви можете жити без аб'юзера.

Тримати дистанцію

У критичних ситуаціях тримати фізичну і психологічну дистанцію.

Не дозволяти собі глибоко занурюватися в емоції

Коли відчуваєте, що вас охоплює хвиля гніву, провини, обурення, ревнощів і т.д., то не дозволяйте собі в це глибоко занурюватися. Проговоріть собі цю емоцію і постарайтеся переключитися.

Аб'юзер на вас впливає через виведення вас на емоції.

Ніколи не виправдовуватися

Не виправдовуйтеся перед ним або перед нею. Ви все одно будете не праві, і дасте цій людині більше сили.

Ніколи не сперечатися

Не сперечайтеся. Він/вона все одно вас переспорить. Ви в будь-якому випадку програєте.

Взагалі найкраща тактика — не залучатися.

Усвідомлюйте і відстоюйте свої особисті кордони

Як ви бачите свої особисті межі, в чому аб'юзер їх порушує. Поступово намагайтеся їх відстоювати.

Якщо нічого не змінюється, то не обманювати себе

Якщо не виходить відстоювати свої кордони. Якщо аб'юзер не йде на переговори. Якщо ситуація тільки погіршується і життя перетворюється в кошмар… напевно, вже пора чесно собі зізнатися, що це далеко від гідних відносин. І пора планувати свою стратегію звільнення з-під гніту аб'юзера і робити конкретні кроки.

Джерело