Проста 800-річна вправа, яка знизить холестерин і захистить ваше серце

5 причин щодня підніматися навшпиньки.

За словами китайських фахівців, проста звичка вставати навшпиньки хоча б на 10 хвилин в день може принести чималу користь для здоров'я. При цьому як метод збереження здоров'я ходьба навшпиньки використовується ще здавна — не менше 800 років, інформує Ukr.Media.

Недавнє дослідження вчених Х'юстонського університету також показало користь сидіння на носочках для здоров'я. Дослідники виявили, що камбалоподібний м'яз гомілки (частина триголового м'яза гомілки) може регулювати рівень тригліцеридів і глюкози в нашому організмі, стимулюючи окислювальний метаболізм.

Коли учасники наукового експерименту виконували дії на тренування цього м'яза, рівень місцевого окисного метаболізму у них підвищувався, в результаті чого вони не відчували втоми протягом декількох годин. Автори роботи дійшли висновку, що завдяки скороченню камбалоподібного м'яза в організмі відбуваються наступні зміни:

  • знижується рівень ліпопротеїнів дуже низької щільності і підвищується швидкість окислення вуглеводів і жирів;
  • після приймання їжі поліпшується толерантність до глюкози, знижується вироблення інсуліну і ризик розвитку гіперінсулінемії;
  • при тривалій фізичній активності прискорюється окислювальний метаболізм;
  • зростає загальна витрата енергії організму, при цьому залишається незмінною витрата глікогену (він служить резервом глюкози — джерелом енергії при м'язовому скороченні);
  • збільшується швидкість окислення вуглеводів під час тесту на толерантність до глюкози.

5 причин щодня підніматися навшпиньки

Відповідно до теорії традиційної китайської медицини, в пальцях ніг, п'ятах, литках, внутрішній поверхні стегон проходять три меридіани Інь — вони включають меридіан печінки, меридіан селезінки і меридіан нирок. Регулярне підняття п'яти може стимулювати три меридіани стопи, гармонізуючи енергію Ці тіла та кров.

Отже, на думку китайських експертів, достатньо всього 10 хвилин в день підніматися навшпиньки, щоб отримати корисний ефект. І не один. Ця вправа допомагає

Зняти втому

Хоча ходьба навшпиньки здається простою, насправді вона задіює відразу м'язи ніг і гомілковостопні суглоби. А це допомагає поліпшити кровообіг в ногах, запобігаючи варикозне розширення вен і допомагаючи зняти фізичну втому.

Зменшити дискомфорт в попереку

Люди, які довго ведуть сидячий спосіб життя, неминуче сутуляться через неправильне положення тіла. Регулярний підйом з п'яти на носочки допомагає поліпшити поставу і полегшити біль в спині.

Запобігання болю в суглобах

У положенні сидячи кровообіг навколо суглобів сповільнюється, швидкість обміну речовин в організмі зменшується на 50 відсотків, а м'язова активність ніг знижується фактично до нуля. Регулярний підйом на носочки добре впливає на профілактику варикозного розширення вен ніг, сприяє стабільності гомілковостопного суглоба і запобігає біль в суглобах.

Захистити серце і судини

Підйом навшпиньки може сприяти відтоку крові в ногах, а також постачання міокарда достатньою кількістю кисню і захисту серцево-судинної системи.

Стимулювати підошовну фасцію

При тривалому стоянні і підйомі в гору може виникати підошовний фасциит (захворювання, обумовлене запально-дегенеративними змінами підошовної фасції), через який починає боліти п'ята. Ходьба навшпиньки допомагає відтоку крові в підошвах ніг і може полегшити больові відчуття в п'яті.

Як правильно робити вправу

За словами фахівців, при виконанні такої вправи важливо дотримуватися деяких правил.

  • Встаньте прямо з ногами разом і покладіть руки на боки. Потім повільно встаньте на пальці ніг і розслабтеся, а потім повільно опустіться стопи вниз, поставивши їх повністю на землю.
  • Люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, можуть виконувати вправу навіть сидячи. Для цього треба взятися обома руками за спинку стільця, поставити ноги разом, підняти стопи на носочки, потримати їх в такому положенні, а потім опустити п'яти вниз. Для зміцнення литкових м'язів повторіть дію кілька разів.
  • Пройдіться навшпиньки 30-50 кроків, потім зробіть перерву і після повторіть вправу. Бажано виконати її в кілька заходів, поки не відчуєте себе комфортно і розслаблено. Головне, не перестарайтеся.

Джерело