Про це вам ніхто не розповість: Несподівані наслідки спорту

Від плавання повнішають, а футбол провокує алкоголізм.

Будь-який, навіть найнешкідливіший, вид спорту має масу протипоказань, інформує Ukr.Media.

Біг

Плюси

Пробіжки підвищують тонус організму, розвивають легені, зміцнюють серцевий м'яз, покращують обмін речовин.

Протипоказання

 • Захворювання серцево-судинної системи. Під час бігу основне навантаження посідає на систему кровообігу. Найбільшу небезпеку пробіжки становлять при ішемічній хворобі серця.
 • Захворювання дихальної системи (бронхіти, астма). Біг змушує легені перекачувати велику кількість кисню. Пацієнти зі слабкою дихальною системою у разі підвищення швидкості неминуче починають задихатися.
 • Травми хребта, плоскостопість. Ударні хвилі, що виникають під час бігу, можуть викликати мікротравми суглобів та міжхребцевих дисків навіть у здорових людей.
 • Варикозне розширення вен. Тиск на ноги під час бігу втричі перевищує вагу тіла, що вкрай негативно впливає на перебіг варикозної хвороби.

Сенсація

Дослідження вчених показали, що біг на довгі дистанції провокує целюліт. Марафон виснажує запаси організму і руйнує м'язову тканину (щоб використовувати її як енергію) і цим сприяє накопиченню (під час спокою організму) жирових відкладень і появі целюліту.

Плавання

Плюси

Плавання тренує серцево-судинну та дихальну системи, покращує витривалість, підвищує гнучкість. Вода амортизує навантаження, тому плавання — ідеальне тренування при проблемах з хребтом, суглобами, вагітністю. Тиск води підтримує венозний тонус, перешкоджаючи застою крові.

Протипоказання

 • Відкриті рани та шкірні захворювання. Хлорована вода дратує і без того запалену шкіру, посилює свербіж.
 • Захворювання сечостатевої системи (цистити, пієлонефрити), при яких протипоказано охолодження.
 • Хронічні інфекційні захворювання. Контакт із водою посилює ризик переохолодження, яке небажане при хронічних інфекціях.
 • ЛОР-хвороби. Попадання води (особливо хлорованої) посилює подразнення та запальні процеси у носоглотці.
 • Алергічні захворювання. Контакт із хлорованою водою провокує загострення алергії.

Протипоказаннями є також туберкульоз легень в активній формі, ревматичні ураження серця у стадії загострення, виразкова хвороба шлунка або 12-палої кишки.

Сенсація

Плавання не допомагає позбутися зайвої ваги. Результати досліджень свідчать: після 45-хвилинного плавання у теплій воді люди з'їдають страви калорійністю понад 600 калорій, а після плавання у холодній воді — понад 877 калорій. Хоча енерговитрати під час плавання не перевищують 500 калорій.

Лижі, ковзани

Плюси

Ритмічні узгоджені рухи пропорційно розвивають м'язову систему, покращують кровообіг та обмін речовин, благотворно діють на опорно-руховий апарат, зміцнюють кістки, підвищують рухливість суглобів.

Протипоказання

 • Гострі та хронічні захворювання дихальної системи. Холодне повітря провокує та посилює запальні процеси.
 • Остеопороз. Неминучі падіння можуть призвести до переломів.
 • Ревматоїдний артрит. Витончення кісткової тканини та больовий синдром, характерні для запущених форм захворювання, несумісні з рухомими зимовими видами спорту.
 • Плоскостопість. При цьому захворюванні ударне навантаження від бігу та стрибків не амортизується і віддається у хребті, що може призвести до серйозних травм.

Сенсація

Фізіологи стверджують, що зимова фізична активність на свіжому повітрі набагато корисніша, ніж літня. Зимові види спорту як поліпшують обмінні процеси, насичують мозок киснем, тренують м'язи, а й загартовують, привчаючи організм до перепаду температур.

Танці, аеробіка

Плюси

Розвивають гнучкість, пластику та координацію рухів, підвищують загальний м'язовий тонус. Доведено, що під час танцю організм виробляє ендорфіни — гормони щастя.

Протипоказання

 • Сколіоз зі зміщенням хребців. Надмірні заняття можуть спричинити біль у суглобах, хребті. Потрібно уникати частих нахилів та різких випадів.
 • Обструктивний бронхіт. При цьому захворюванні протипоказано напруження м'язів грудної клітки.
 • Ускладнена короткозорість. Заняття підвищують тонус м'язів очей, що підвищує ризик розвитку ускладнень.

Сенсація

Заняття танцями можуть подовжити ноги! Щоправда, цього здатні лише ірландські танці — рил, джига, хорнпайп, оскільки вони залучають всі групи м'язів нижніх кінцівок.

Футбол, хокей, волейбол, баскетбол

Плюси

Командні ігри підвищують швидкість і точність реакції, виховують дисциплінованість, бійцівські та вольові якості, покращують поставу та координацію рухів, вчать стримувати зайві емоції та знаходити компроміс, удосконалюють роботу зорового та вестибулярного апаратів.

Протипоказання

 • Астма. Напад астми фізичного навантаження може бути викликаний руховою активністю, а бронхіальної астми — вдиханням холодного повітря.
 • Виразкова хвороба. Нервово-емоційна перенапруга — фактор, який не тільки запускає, а й живить хворобу.
 • Плоскостопість, слабкість сполучної тканини, остеохондроз. При цих захворюваннях протипоказані різкі рухи, пружні навантаження і ударне навантаження на стопи.
 • Травми хребта. Ці види спорту створюють тривале вертикальне навантаження на хребет.
 • Проблеми із серцево-судинною системою. При них важливі дозовані навантаження та уважне ставлення до свого стану, чого не допускають емоційні командні ігри.
 • Короткозорість. Під час занять підвищуються артеріальний тиск та тонус очних м'язів. Це підвищує ризик розвитку ускладнень.
 • Захворювання шлунково-кишкового тракту. Активні види спорту порушують секрецію шлункового соку.

При цукровому діабеті потрібна консультація лікаря.

Сенсація

Вчені з'ясували, що спортивні командні ігри шкідливі для виховання хлопчиків. Виявилося, що ступінь залученості до гри безпосередньо пов'язана зі зростанням агресивності та вживанням алкоголю. Слабкою втіхою може бути той факт, що граючі у футбол-хокей люди рідше впадають у депресії і менше курять.

Джерело