Припинення вогню в Газі: країни G7 підтримали план США

Припинення вогню в Газі: країни G7 підтримали план США

Фото: Getty Images G7 підтримала план США щодо припинення вогню в Секторі Газа

Країни-члени G7 підтримали план США щодо припинення вогню в Секторі Газа та закликали ХАМАС прийняти його.

Країни Великої сімки підтримали угоду про припинення вогню між Ізраїлем та палестинським угрупованням ХАМАС, яку раніше пропонував президент США Джо Байден. Про це йдеться у спільній заяві членів G7.   “Ми закликаємо ХАМАС прийняти цю угоду, за якою Ізраїль готовий рухатися вперед, і ми закликаємо країни, які мають вплив на ХАМАС, допомогти забезпечити, щоб він це зробив”, – йдеться у заяві.

Зазначається, що запропонована угода призведе до негайного припинення вогню, звільнення всіх заручників, збільшення гуманітарної допомоги для розподілу по всій території Сектора Гази.   Раніше американський президент Джо Байден заявив, що Ізраїль запропонував ХАМАС нову угоду, яка складається з трьох етапів: припинення вогню в Секторі Гази, звільнення заручників та виведення всіх ізраїльських військ з анклаву.   Деталі угоди невідомі, проте Байден назвав пропозицію, яку Ізраїль передав ХАМАСу через Катар, “дорожньою картою до тривалого припинення вогню та звільнення всіх заручників”.   Нагадаємо, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу заявив, що Ізраїль погодився не зупинити війну, а лише “обговорити її завершення”. За його словами, Ізраїль може призупинити війну на 42 дні для повернення заручників.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль переглянув свої плани військового наступу на Рафах, щоб вони відповідали вимогам і побажанням США.

Джерело