Почався головний день виборів до Європарламенту

Почався головний день виборів до Європарламенту

Фото: Getty Images Європейці обирають склад Європарламенту 6-9 червня

Європарламент оприлюднить результати екзитполу по всьому ЄС приблизно о 21:30 за Києвом, а перший попередній результат – після опівночі.

В Євросоюзі розпочалася “супернеділя” виборів до Європарламенту, яка визначить, хто саме формуватиме політику ЄС на найближчі п’ять років. Про це пише Європейська правда у неділю, 9 червня.

Голосування почалося у деяких країнах Євросоюзу ще у четвер. Сьогодні ж виборці приходять на дільниці у 21 державі ЄС, у тому числі у Франції та Німеччині, які скерують до Європарламенту найбільшу кількість депутатів: 81 та 96 відповідно.

Також сьогодні голосування проходить у Польщі, Іспанії, Італії (другий день), Австрії, Бельгії, Болгарії, Хорватії, Кіпрі, Данії, Естонії, Фінляндії, Греції, Угорщині, Литві, Люксембурзі, Португалії, Румунії, Словенії та Швеції.

Раніше голосування вже пройшло у Нідерландах, Чехії, Ірландії, Латвії, Словаччині та на Мальті.

Загалом понад 370 млн європейських громадян мають право голосувати у 27 державах ЄС, щоб обрати 720 членів Європарламенту.

Очікується, що приблизно о 21:30 за Києвом буде оприлюднено результати екзитполу по всьому ЄС, а перший попередній результат – вже після опівночі.

Опитування прогнозують, що ліберали та “зелені” втратять місця. Це зменшить більшість правоцентристських і лівоцентристських партій у Європарламенті та ускладнить зусилля, спрямовані на поглиблення європейської інтеграції.

Ультраправі можуть посилити свої позиції у порівнянні з результатами минулих європейських виборів 2019 року.

Правоцентристська та проукраїнська Європейська народна партія, за прогнозами, залишиться найбільшою групою в Європарламенті. Її кандидатка Урсула фон дер Ляєн з Німеччини спробує переобратись на пост президентки Єврокомісії, однак не гарантовано, що їй це вдасться.

Раніше Кореспондент.net детально розбирався, чим важливі вибори до Європарламенту і як їхні результати можуть вплинути на на рівень допомоги Європи для України.

Джерело