Перестаньте виконувати ці вправи на прес: 3 шкідливі вправи, які принесуть тільки шкоду вашому тілу

Неефективні вправи для преса.

Багато вже написано про те, як треба правильно качати прес, інформує Ukr.Media.

Але мало інформації про те, як не треба навантажувати ваші абдомінальні м'язи (так, так називається прес). Адже це дуже важлива група м'язів для всіх, хто займається фітнесом.

Згинання тулуба на лаві

Колись давно ця вправа для преса було практично єдиною. Питання стояло тільки в тому, який нахил надати лаві і куди покласти руки. Однак, сучасна спортивна медицина застерігає від використання цієї вправи.

Почнемо з того, що ця вправа — далеко не найефективніша. Реально ефективна для преса амплітуда руху досить коротка і під час згинання тулуба на лаві більшу частину руху ви виконуєте даремно.

Але найгірше в цій вправі — потенційна шкода для спини. Під час вправ на згинання тулуба на лаві відбувається компресійне навантаження низу спини, яке перевищує рекомендований поріг, затверджений американським National Institute for Occupational Health and Safety. У їх звіті йдеться, що тривале навантаження під час згинання тулуба на лаві з часом може призвести до різних порушень в спині, підвищенню ризику спинної грижі, накопичення негативного фону, який може вилитися в різноманітні травми.

Leg Throws або кидки ніг

Ви лежите, а ваш партнер під час цієї вправи кидає ваші ноги вниз, а ви намагаєтеся їх акуратно покласти і знову підняти вгору.

«Виключіть цю вправу на прес з вашої програми» — вважає Седрік Брайант, провідний науковець з American Council on Exercise за схожою причиною — надмірного навантаження на поперековий відділ хребта. Якщо у вас були проблеми з попереком і нижньою частиною спини така вправа може викликати біль. І навіть якщо вправа не викликає миттєвого больового ефекту, згодом воно може викликати хронічні болі в спині.

Вправи на тренажері типу Ab Circle Pro

Хоч як це прикро, але магазини на дивані з купою чарівних речей, які за пару тижнів створять кубики на вашому пресі, процвітають. Один з найвідоміших у світі «чарівних тренажерів» — Ab Circle Pro, судячи з реклами обіцяв «скинути майже 5 кг за 2 тижні» і навіть заїкалися про локальне спалення жиру на животі. У підсумку в США виробник тренажера був оштрафований на $ 9.3 млн за невідповідну реальності рекламу.

Ну в нашій країні подібні рекламні заяви, мабуть, давно вже вважаються нормою. І легко можна купити Ab Circle Pro. Суть цього тренажера в тому, щоб полегшувати навантаження при завершенні рухів. Згідно з дослідженнями звичайне згинання тулуба на підлозі ефективніше, ніж Ab Circle Pro.

Тож перед тим як почати роботу над пресом своєї мрії, варто вивчити не тільки правильну техніку виконання, але і шкідливі вправи. Саме вони можуть звести на нівець всі ваші старання та роботу.

Джерело