Пашинян зробив різку заяву щодо Білорусі і Лукашенко

Пашинян зробив різку заяву щодо Білорусі і Лукашенко

Фото: Getty Images Нікола Пашинян розчарований діями “союзників” по ОДКБ під час війни у Карабаху

Від цього моменту жоден офіційний представник Вірменії не поїде до Білорусі, пообіцяв глава уряду Вірменії.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян більше не поїде до Білорусі. Про це він сказав під час виступу у парламенті, повідомляє News.am у четвер, 13 червня.

“Один із керівників країн ОДКБ заявляє, що брав участь у підготовці війни, заохочував, вірив та бажав перемоги Азербайджану. І після цього я поїду з главою Білорусі у форматі ОДКБ щось обговорювати?”, – заявив Пашинян, допустивши при цьому контакти у рамках СНД та ЄАЕС.

Констатую, що відтепер більше ніколи не поїду до Білорусі. Поки в Білорусі “президент” Олександр Лукашенко. І взагалі заявляю, що від цього моменту жоден офіційний представник Вірменії не поїде до Білорусі. Взагалі, – пообіцяв Пашинян.

Також він знову висловився щодо можливого виходу Вірменії з ОДКБ.

“Ми заморозили свою участь в ОДКБ. Наступним логічним кроком стане вихід із організації. У програмі уряду ми не говорили, що залишимося членом ОДКБ. Ми говорили, що маємо питання, які мають отримати відповіді. Коли це станеться – ми вирішимо. Можливо, через місяць, можливо, через рік чи три роки”, – сказав він.

Нагадаємо, у травні Пашинян заявив, що дві країни ОДКБ допомогли готувати війну проти Вірменії. При цьому він відреагував на слова Олександра Лукашенко, сказані ним під час зустрічі з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим 16 травня.

“Лукашенко правильно каже, і я радий, що мені вдалося досягти того, щоб він публічно про це сказав. І ще є люди, які мають публічно висловитись”, – сказав Пашинян.

Зазначимо, що на зустрічі з Алієвим в Баку Лукашенко заявив: “Я ще подумав, згадав нашу розмову перед війною, перед вашою визвольною війною, коли ми філософськи міркували за обідом удвох. Тоді ми дійшли висновку, що у війні перемогти можна. Це важливо. Дуже важливо утримати цю перемогу… Перемогли, перемогу втримали. Тепер треба відроджувати. Це – час, це – велика праця”.

Джерело