Партія Фіцо на виборах до Європарламенту поступилася опозиціонерам – ЗМІ

Партія Фіцо на виборах до Європарламенту поступилася опозиціонерам - ЗМІ

Фото: Getty Images Роберт Фіцо

Депутати п’яти політичних партій Словаччини проходять до Європейського парламенту, повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на власні джерела.

На виборах до Європарламент у Словаччині, за попередніми неофіційними данимими, лідирує опозиційна партія Прогресивна Словаччина, а провладна SMER чинного прем’єр-міністра Роберта Фіцо посідає друге місце. Офійних результатів поки що немає. Про це з посиланням на дані від інсайдерів з політичних сил Словаччини пише видання Aktuality.

Повідомляється, що Прогресивна Словаччина отримала 27,8% голосів, а партія влади SMER Роберта Фіцо – 24,8%. Третє місце з результатом у 12,5% має праворадикальна Республіканська партія, яку очолює Мілан Угрік, дуже вороже налаштований щодо України. На четвертому місці – партія Голос, заснована президентом країни Пітером Пеллегріні (7,18%), гп п’ятому – Християнсько-демократичний рух (7,15%).

“Таким чином, депутати п’яти політичних партій Словаччини проходять до Європейського парламенту. Словаки обирали 15 євродепутатів на п’ятирічний термін. У складі Європарламенту загалом буде 720 євродепутатів. Ймовірно, Прогресивна Словаччина отримає 6 із 15 місць, а SMER – 5”, – йдеться в публікації.

Нагадаємо, 15 травня на Роберта Фіцо після виїзного засідання уряду в місті Гандлова було скоєно замах. Перший час після інциденту були сумніви, чи виживе поранений прем’єр. 

Нападника затримали на місці. Ним виявився 71-річний Юрай Цінтула. Чоловіком рухали політичні мотиви.

Джерело