Парламент Грузії затвердив закон про “іноагентів” у другому читанні

Парламент Грузії затвердив закон про "іноагентів" у другому читанні

Фото: Getty Images Парламент Грузії ухвалив закон про “іноагентів” у другому читанні

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе запевнив, що закон про “іноагентів” “зменшить поляризацію в суспільстві”.

Парламент Грузії в середу, 1 травня, ухвалив у другому читанні законопроєкт про прозорість іноземного впливу, або закон про “іноагентів”, який спровокував масові протести. Про це повідомляє Эхо Кавказа.   За законопроєкт у другому читанні, як і в першому, проголосували 83 депутати, переважно з провладної Грузинської мрії, проти були 23 парламентарі.

Третє та фінальне слухання попередньо призначене на 17 травня.

Парламент Грузії затвердив закон про "іноагентів" у другому читанні

 Депутати Грузії схвалили закон про “іноагентів” у другому читанні. Фото: скриншот  
Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що закон про “іноагентів” “має важливе значення для зміцнення державного суверенітету” і в середині травня його буде ухвалено парламентом.

“У цьому питанні неприпустимий компроміс, оскільки цей закон зменшить поляризацію в суспільстві. У середині травня цей закон буде ухвалено, а через кілька тижнів у парламенті буде подолано вето президента, після чого закон набуде чинності”, – сказав він.

За його словами, закон про “прозорість іноземного впливу” дуже простий – у ньому написано лише одне – щороку неурядові організації мають оприлюднити фінансову декларацію.   “Я не думаю, що Євросоюз чи Венеціанська комісія можуть бути проти фінансової прозорості неурядових організацій”, – сказав Кобахідзе.

Нагадаємо, у Тбілісі вже два тижні тривають акції протесту проти ухвалення закону Про прозорість іноземного впливу закону (про іноагентів). 17 квітня парламент країни ухвалив його у першому читанні.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що Грузія може мати проблеми зі вступом до Євросоюзу через ухвалення законопроєкту про “іноагентів”.

Закон про “іноагентів” фактично є аналогом закону, ухваленого в Росії. Згідно з документом, ЗМІ та громадським організаціям, які отримують фінансування з-за кордону, надаватимуть статус “агентів іноземного впливу”. Реєструвати іноагентів має прокуратура, а не служба держреєстру. Для фізичних осіб за порушення закону передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років, для юридичних – штраф.

Під час акції протесту в Тбілісі затримано 63 людини

Джерело